• Nabożeństwo 40-godzinne rozpoczyna się w dzisiejszą niedzielę. Po każdej mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to przygotowanie do rozpoczęcia Wielkiego Postu i zgodnie z tradycją ma charakter wynagradzający i przebłagalny. W poniedziałek i wtorek program nabożeństwa będzie następujący:
  godz.   8.00 - Msza Św. z kazaniem i rozpoczęcie adoracji.
  godz.   9.00 - adorują: Rycerstwo Niepokalanej
  godz. 10.00 - adorują: Straż Honorowa N.S.P.J., Grupy Intronizacji N.S.P.J.
  godz. 11.00 - adorują: Rodzina Franciszkańska, ludzie starsi, emeryci
  godz. 12.00 - adoracja dla wszystkich w ciszy
  godz. 13.00 - adorują: Odnowa w Duchu Świętym,
  godz. 14.00 - adoracja dla wszystkich w ciszy.
  godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia.
  godz. 16.00 - adoracja dla wszystkich w ciszy.
  godz. 17.00 - poniedziałek:  Krucjata Wyzwolenia Człowieka,
                      - wtorek: adorują rodzice, Kręgi Domowego Kościoła, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
  godz. 18.00 - Nieszpory i Msza Św. na  zakończenie adoracji.
   
 • Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
  rozpoczyna się dzisiejszą niedzielą. Poprzez modlitwy i osobistą abstynencję będziemy wspierać wysiłek Kościoła w trosce o trzeźwe społeczeństwo.
   
 • W Środę Popielcową
  rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Msze św. sprawowane będą o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 9.00; 11.00; 14.00; 16.00; 18.00. Podczas każdej będzie obrzęd posypywania głów popiołem w duchu słów „Pamiętaj człowiecze, że prochem jesteś i w proch się obrócisz”. W tym dniu obowiązuje post ścisły (dwa lekkie posiłki jeden do syta, i wszystkie bezmięsne) wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia a nie przekroczyli 60 roku. Pozostałych począwszy od 14 roku do końca życia obowiązuje abstynencja tzn. powstrzymanie się od potraw mięsnych. Ofiary zbierane podczas nabożeństw przeznaczone są na cele charytatywne jako jałmużna wielkopostna. Rozpoczyna się również okres Komunii wielkanocnej.
   
 • Wielkopostne nabożeństwa pokutne:
  Droga Krzyżowa
  – piątek godz. 8.30; 15.00; 17.00; 19.30 – dla młodzieży;
  Gorzkie Żale – niedziela godz. 16.00 i 18.00.
   
 • Droga krzyżowa dla dzieci szkolnych będzie w każdą sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci. Rodziców prosimy o pomoc w uczestnictwie dzieci w tym nabożeństwie.
   
 • „Różaniec Rodzin’”
  czyli modlitwa rodzin za rodziny będzie w najbliższą sobotę o godz. 17.15. Zapraszamy do udziału rodziny naszej parafii.
   
 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  przeżywać będziemy w niedzielę 1 marca. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 na Rynku. O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył będzie Rzecznik Prasowy Ordynariatu Polowego Ks. płk dr Zbigniew Kępa, który dokona poświęcenia tablicy upamiętniającej dwóch kapelanów Wojska Polskiego – Ks. ppłk Andrzeja Niwę absolwenta dębickiego Gimnazjum oraz Ks. mjr Stanisława Matznera urodzonego w Dębicy – ofiary Zbrodni Katyńskiej. Inicjatorami upamiętnienia tychże kapelanów jest Stowarzyszenie Pamięć Kapelanów Katyńskich. Po zakończonej Mszy ok. godz. 12.00 na Cmentarzu Wojskowym odbędzie się ceremoniał patriotyczny oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem. 

120 rocznica istnienia Liceum Jagiełły !

Jubileusz 120-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły przypada w tym roku. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne I Liceum Ogólnokształcącego zapraszają wszystkich absolwentów i przyjaciół szkoły na uroczyste obchody oraz jubileuszowy bal, które odbędą się 20 czerwca 2020 r. . Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie – tel. 14 670 26 16; www.jagiello-debica.edu.pl .


Rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy

Rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbywać się będą w naszej Parafii w dniach 6-8 marca 2020 r. Poprowadzi je O. Paweł Chmura, franciszkanin z Chęcin.
Do udziału w Rekolekcjach zapraszamy osoby przeżywające problem uzależnienia od alkoholu, narkotyków, hazardu czy innych nałogów i zniewoleń oraz ich rodziny i bliskich, a także tych, którzy pragną włączyć się w dzieło Krucjaty. Pragnienie uczestnictwa w rekolekcjach, prosimy niezwłocznie zgłosić w kancelarii parafialnej lub na poniedziałkowym spotkaniu Wspólnoty KWC, ze względów organizacyjnych oraz w celu odebrania programu rekolekcji i uzyskania bliższych informacji. Zaznaczamy, że jest ograniczona ilość miejsc.