• Święto Ofiarowania Pańskiego
  przeżywamy w dzisiejszą niedzielę. Gromnice święcimy podczas każdej Mszy. Z tym świętem związany jest zwyczaj święcenia świec zwanych „gromnicami” sięgający IX wieku. Świecę zapalano w czasie burzy, rozmaitych kataklizmów i należało postawić ja w oknie by oddalić potencjalne zagrożenie. Zapalano ją również w trudnych sytuacjach życiowych chociażby takich jak śmierć, kiedy to trzymano gromnicę wraz z umierającym. Zawsze jednak towarzyszyła takim wydarzeniom modlitwa szczególnie za wstawiennictwem matki Bożej a świeca przypominała obecność Chrystusa. Chciejmy nadal praktykować ten pobożny zwyczaj, który nie jest zabobonem tylko przypomnieniem o Jezusie Chrystusie światłości świata i Jego obecności.
   
 • Pierwszy czwartek i piątek
  przypadają w tym tygodniu. Adoracja wynagradzająca za „grzechy młodzieży rezygnującej z katechezy” będzie w czwartek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. W piątek nabożeństwo ku czci NSPJ będzie o godz. 7.00; 8.00; 16.00; 18.00. Okazja do spowiedzi już od godz. 15.30.
  Przypominamy o zmianie godz. popołudniowej Mszy św., która będzie o godz. 16.00. dzieciom i młodzieży przypominamy, że praktykowanie pierwszych piątków związane jest z przyjęciem Komunii św. a nie tylko spowiedzią i podpisem w indeksie.
   
 • Z posługą sakramentalną do chorych
  kapłani udadzą się w piątek od godz. 8.30. Chorych, którzy chcieliby korzystać z tej posługi na stałe prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub przez kogoś z bliskich w kancelarii parafii. 
   
 • Msza św. dziękczynna za dar życia tragicznie zmarłej Heleny Kmieć
  będzie odprawiona 9 lutego (w dzień urodzin Heleny ) o godz. 15.00 w kościele Klasztornym przy ul. Krakowskiej w Dębicy. Helena była wolontariuszką, która 24 stycznia 2017 r. zginęła w Boliwii, posługując w ochronce prowadzonej przez Siostry Służebniczki dębickie. Organizatorami tej modlitwy są - Zgromadzenie Sióstr Służebniczek i Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy. Po Mszy św. młodzież pragnie przybliżyć postać Heleny, by dla nas mogła być wzorem miłości Boga w służbie drugiemu człowiekowi. Zapraszamy do udziału.

Wizyty duszpasterskie
5-6.02.2020

Środa, 5.02.2020 r.

 • Mościckiego; bloki 9,9a,11,11A,11B –
  godz.14.00 – ks. J.Majocha
 • Głowackiego, blok nr 18, m 1-12; oraz domy od ul. Kościuszki;
  godz. 15.30; Ks. R. Krukowski

Czwartek, 6.02.2020 r.

 • Kolejowa, ul. Żuławskiego, ul. Żeromskiego, ul. Piekarska, ul. Spółdzielcza, godz. 15.30; Ks. R. Krukowski

Kończymy wizyty duszpasterskie. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie mogą zgłosić telefonicznie chęć przyjęcia kolędy w środę 5 lutego od godz. 16.00.