• Nowenna do Dzieciątka Jezus
  przed Bożym Narodzeniem rozpocznie się w poniedziałek 16 grudnia i będzie odprawiana przez kolejne 9 dni bezpośrednio po roratach.
   
 • Spowiedź adwentowa
  w naszej parafii będzie w sobotę (21 grudnia)  oraz w poniedziałek (23 grudnia) w godz. 8.00 -10.00; 10.30 -12.00; 14.00 – 16.00; 16.30 – 18.00 i dłużej jeżeli zajdzie potrzeba. Prosimy o zaplanowanie przyjęcia tego sakramentu, by prawdziwie po katolicku przeżyć Święta Bożego Narodzenia.
   
 • Osoby mające problem ze słuchem
  prosimy o korzystanie ze spowiedzi w zakrystii. Podczas spowiedzi adwentowej tj. w sobotę i poniedziałek, w godzinach spowiedzi będzie również kapłan w zakrystii dla posługi słabo słyszącym. Bardzo prosimy rodziny tychże osób o zatroszczenie się o powagę i godne korzystanie ze sakramentu pokuty.
   
 • Z posługą sakramentalną do chorych
  kapłani udadzą się w najbliższą sobotę (21 grudnia) od godz. 8.00. Osoby, które nie są objęte pierwszopiątkową posługą należy zgłosić telefonicznie do kancelarii parafii.
   
 • Nabożeństwo ku czci Świętego Jana Pawła II
  będzie w poniedziałek 16 grudnia bezpośrednio po wieczornej mszy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem świętego oraz od rozważania jego nauczania, ciągle aktualnego.
   
 • „Kościół dla zabieganych” - to kolejne czuwanie adoracyjne zaplanowane na  20 grudnia o godz. 19.30 w kościele św. Jadwigi. Tematem grudniowego spotkania będą słowa z Apokalipsy św. Jana: „Wiem gdzie mieszkasz – znam twoje czyny”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną spędzić czas przy Jezusie Eucharystycznym a przez to jeszcze lepiej przygotować się na święta Narodzenia Pańskiego.
   
 • Jubileusze małżeńskie (50-lecie i 25-lecie)
  w mijającym roku przeżywa wiele par małżeńskich. Zapraszamy małżonków do wspólnego świętowania tychże Jubileuszy w Niedzielę Świętej Rodziny – 29 grudnia 2019 roku. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii swojego udziału, gdyż jest to konieczne ze względów organizacyjnych. Rodziny Jubilatów prosimy o zachętę i przygotowanie domowej uroczystości.
   
 • „Opłatki wigilijne”
  można otrzymać w naszym kościele. Niech właśnie te opłatki goszczą na naszych stołach w wigilijny wieczór. Jest to wyraz więzi wyrastającej z wiary przeżywanej także w kościele parafialnym gdzie się uświęcamy poprzez sakramenty i sakramentalia. Przyniesienie opłatka właśnie z kościoła jest jednym z elementów religijnego przeżywania wigilii. Nie pozbywajmy się polskiej tradycji szanującej sacrum na  rzecz konsumpcji.
   
 • Przygotowaniem katolika do Świąt Bożego Narodzenia
  jest przyjęcie sakramentu pokuty, gdyż on daje nam możność godnego przyjęcia Chrystusa do swego serca. Dlatego ważnym się staje tak przystąpienie do spowiedzi, jak i przygotowanie się do dobrego wyznania grzechów. Najpierw trzeba pamiętać, ze nie spowiadam się księdzu tylko staję w prawdzie o samym sobie przed Bożym Majestatem w formule sakramentu pokuty. Aby to stanięcie było uczciwe należy przeprowadzić solidny rachunek sumienia. Nie może to być chwilowe zastanowienie się, by „zdobyć” w pamięci chociaż kilka grzechów, no bo przecież trzeba coś powiedzieć. Wyznanie grzechów musi być kompletne, jak tylko umożliwia nam pamięć, której należy pomóc przez pytania rachunku sumienia. Zachęcamy do należytego przygotowania się i dobrego przyjęcia sakramentu pokuty. Dobra spowiedź to duchowa ulga, to nowa inspiracja do godnego życia, to radosne święta w gronie rodziny i przyjaciół. Nie traktujmy spowiedzi jako tortury psychicznej lecz jako duchową kąpiel oczyszczającą nas z brudu nieraz mocno przyklejonego do naszego serca.