• Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie
  obchodzimy w dniu dzisiejszym. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w takich krajach jak Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Rosja, Mołdawia, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Tadżykistan, Kirgizja, Uzbekistan oraz Serbia.  Funkcjonowanie Kościoła Katolickiego w tych krajach jest w zasadzie możliwe tylko dzięki materialnemu wsparciu z zagranicy. Dziękujemy wszystkim wspierającym, często naszych rodaków, za wschodnią granicą. Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na ten cel.
   
 • Msze roratnie w Adwencie
  odprawiane są w dni powszednie Adwentu o godz. 6.00 zaś dla dzieci wraz z rodzicami o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, gdyż jest to i tradycyjna i aktualne forma przygotowania duchowego do przeżycia kolejnej pamiątki przyjścia Boga na świat.
   
 • Wspomnienie  Matki Bożej z Guadalupe
  przypada w czwartek 12 grudnia. Zapraszamy wszystkich uczestników parafialnej pielgrzymki do Meksyku w 2016 roku, na Mszę św. o godz. 18.00.
   
 • Różaniec fatimski
  będzie w najbliższy piątek 13 grudnia bezpośrednio po nowennie do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza w intencji naszej Ojczyzny w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku.
   
 • Kandydaci do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
  z klas ósmych będą mieli spotkanie we wtorek 10 grudnia o godz. 18.00. Na spotkanie zapraszamy także rodziców.
   
 • Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej
  oraz ich rodziców będzie w czwartek 12 grudnia o godz. 18.00. Prosimy o obecność wszystkich szczerze zainteresowanych dobrym przygotowaniem rodziny do tego wydarzenia.
   
 • Spotkania modlitewno-formacyjne:
  Straż Honorowa – środa, godz. 16.30;
  Wspólnota Intronizacji NSPJ – piątek, godz. 16.30;
  Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym – piątek godz. 19.00.
   
 • Błogosławione opłatki wigilijne
  będzie można otrzymać w naszym kościele w drugą, trzecią  i czwartą niedzielę Adwentu. Niech właśnie te opłatki goszczą na naszych stołach w Wigilijny wieczór. Jest to wyraz więzi wyrastającej z wiary przeżywanej także w kościele parafialnym gdzie się uświęcamy poprzez sakramenty i sakramentalia. Przyniesienie opłatka właśnie z kościoła jest jednym z elementów religijnego przeżywania wigilii. Nie pozbywajmy się polskiej tradycji szanującej sacrum na  rzecz konsumpcji.
   
 • Jubileusze małżeńskie złote i srebrne (50-lecie i 25-lecie)
  przeżywa w obecnym roku kalendarzowym wiele par małżeńskich. Zapraszamy jubilatów do wspólnego świętowania w Niedzielę Świętej Rodziny 29 grudnia. Prosimy o zgłaszanie jubilatów w kancelarii parafii.