• Msze roratnie
  odprawiane będą codziennie w dni powszednie Adwentu o godz. 6.00 zaś dla dzieci wraz z rodzicami o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian. Podtrzymujmy starą tradycję oczekiwania wraz z Matką Bożą na Narodzenie Syna Bożego. Zwracamy szczególnie uwagę na roraty dla dzieci o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w roratach.  W tym roku rozpoczną się 2 grudnia, w poniedziałek o godz. 18.00. Dzieci przynoszą adwentowe lampiony.

 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia
  przypada w niedzielę 8 grudnia. Jest to święto patronalne Sióstr Służebniczek a także Rycerstwa Niepokalanej. Modlić się będziemy w intencji całego Zgromadzenie Sióstr Służebniczek a szczególnie o powołania.
   
 • Rycerstwo Niepokalanej
  zaprasza wszystkich swoich członków i czcicieli Niepokalanej do udziały w Eucharystii sprawowanej 8 grudnia o godz. 10.30. Po Mszy Świętej w kaplicy Domu Św. Jadwigi będzie „Godzina Łaski” – 12.00 – 13.00.
   
 • Pierwszy czwartek, piątek i sobota  
  przypadają w tym tygodniu. Adoracja wynagradzająca będzie w czwartek po wieczornej mszy. W piątek nabożeństwa ku czci NSPJ będą o godz. 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00; okazja do spowiedzi od godz. 15.30. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 7.00; 8.00; 18.00.  
   
 • Kapłani udadzą się z posługa duszpasterską do chorych
  w piątek od godz. 8.30. Prosimy rodziny o odpowiednie przygotowanie chorych jak i domu – stół nakryty białym obrusem, świeca, krzyż, i udział domowników w spotkaniu z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Przypominamy o tym, ponieważ są rodziny traktujące posługę księdza jak pracownika odczytującego liczniki.
   
 • Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie
  przypada w najbliższą niedzielę. Z tej racji przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
   
 • Jubileusze małżeńskie (50-lecie i 25-lecie)
  w mijającym roku przeżywa wiele par małżeńskich. Zapraszamy małżonków do wspólnego świętowania tychże Jubileuszy w Niedzielę Świętej Rodziny – 29 grudnia 2019 roku. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii swojego udziału, gdyż jest to konieczne ze względów organizacyjnych. Rodziny Jubilatów prosimy o zachętę i przygotowanie domowej uroczystości.
   
 • Błogosławione (poświęcone) opłatki wigilijne
  będzie można otrzymać w naszym kościele w drugą, trzecią  i czwartą niedzielę Adwentu (Wigilia). Niech właśnie te opłatki goszczą na naszych stołach w Wigilijny wieczór. Jest to wyraz więzi wyrastającej z wiary przeżywanej także w kościele parafialnym gdzie się uświęcamy poprzez sakramenty i sakramentalia. Przyniesienie opłatka właśnie z kościoła jest jednym z elementów religijnego przeżywania wigilii. Nie pozbywajmy się polskiej tradycji szanującej sacrum na  rzecz konsumpcji.
   
 • Składka inwestycyjna
  będzie przeprowadzona w najbliższą niedzielę. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
   
 • Siostry Służebniczki
  zapraszają na modlitewne spotkanie Lectio Divina w dniu 7 grudnia o godz. 9.00; ul. Krakowska 15.