• Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego
  będzie w najbliższy czwartek o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich członków do udziału. 
   
 • Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP
  rozpocznie się w piątek 29 listopada po wieczornej mszy.
   
 • W przyszłą niedzielę rozpoczyna
  się w Kościele Katolickim nowy rok liturgiczny a  pierwszym jego okresem jest Adwent. Okres ten charakteryzuje się radosnym oczekiwaniem na pamiątkę narodzin Zbawiciela. Uzmysławia nam również adwent eschatologiczny czyli nasze oczekiwania na powtórne przyjście Pana.
   
 • Spotkanie Grupy Kolejarzy Dębickich
  z racji wspomnienia ich Patronki Św. Katarzyny Aleksandryjskiej (25.11) będzie w najbliższy poniedziałek. Rozpocznie się Mszą Św. w kościele Św. Jadwigi, po której będą wypominki i modlitwa za zmarłych kolejarzy. Zapraszamy do udziału wszystkich kolejarzy dębickich. 
   
 • Oględziny grobów w związku z planowanym remontem
  rozpoczną się dopiero w kwietniu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o planowanie tychże prac na czas wiosenny. 
   
 • Kiosk przykościelny zostaje zamknięty,
  z powodu braku osób, które mogłyby poświęcić czas na rozprowadzanie prasy i literatury religijnej, a także z braku odpowiedniego zainteresowania asortymentem. Inwestowanie w przekształcenie kiosku na tory współczesnych podmiotów gospodarczych nie ma przesłanek ekonomicznych. Zespół Pań prowadzących kiosk się już mocno wykruszył toteż rozsądna jest decyzja o zamknięciu. W pomieszczeniu będziemy rozprowadzać prasę katolicka w niedziele, być może w oparciu o system samoobsługi opartej na uczciwości.
   
 • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom,
  które przez ponad 20 lat zaangażowały się  w prowadzenie kiosku, który był częścią naszego Caritasu. Wasza troska, zaangażowanie i służba w jakimś stopniu przyczyniły się do apostołowania  poprzez rozprowadzaną literaturę i czasopisma. Niech Pan Bóg wynagrodzi to poświęcenie.
   
 • Dzisiaj w kiosku trwa wyprzedaż
  prasy i książek religijnych. Prosimy o zainteresowanie się tym tematem i pomoc w pożytecznym  „wyczyszczeniu” kiosku. 
   
 • Apelujemy do osób starszych,
  by nie reagowały na „telefoniczne prośby wnuczków czy jakichś krewnych dotyczące pieniędzy potrzebnych na ratowanie życia czy uniknięcia jakiś kłopotów”. Te prośby to nic innego jak próba kradzieży metodą „na wnuczka”. Takie telefony odrzucajmy a dla spokoju weryfikujmy uzyskane informacje u kogoś z rodziny. Mając odpowiednią pomoc można czasami pokusić się na ujęcie, we współpracy z policją, amatorów cudzych oszczędności. Rodziny prosimy o uwrażliwianie swoich babć i dziadków na tego rodzaju oszustwa. Utrzymujmy kontakt z samotnie mieszkającymi emerytami, by w ten sposób dać im poczucie bezpieczeństwa i w razie potrzeby odpowiedniej pomocy. Starość niestety wiąże się z coraz większą niezaradnością i dlatego tym większy spoczywa na nas obowiązek zabezpieczenia przed takim rodzajem przestępczości.