• Męski Różaniec –
  to modlitwa publiczna mężczyzn, którzy w ten sposób chcą dać świadectwo siły modlitwy różańcowej. Bardzo wielu mężczyzn lekceważy różaniec a prośba Matki Bożej z Fatimy nic dla nich nie znaczy. Dlatego ta inicjatywa jest zachętą skierowaną do wszystkich mężczyzn, by się modlić. Dzisiaj kolejna edycja Męskiego Różańca, tym razem pokonują trasę od kościoła NSPJ w Dębicy-Latoszynie do kościoła św. Jadwigi w Dębicy; początek godz. 15.00 zakończenie Mszą św. o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich mężczyzn i tych pobożnych i tych wątpiących. Po obiedzie do różańca – Panowie! 
   
 • Modlitwa za zmarłych czyli tzw. „wypominki”
  w listopadzie będzie codziennie o godz. 17.50. Zapraszamy do udziału, gdyż zdarza się i tak że tylko prowadzący ksiądz modli się z dwiema, trzema osobami.
   
 • Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny
  za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych. Musza być również spełnione zwyczajne warunki: Komunia Św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
   
 • Pierwszy czwartek
  miesiąca przypada w tym tygodniu. Adoracja wynagradzająca za grzech niewiary w życie wieczne wysłużone przez Chrystusa, rozpocznie się bezpośrednio po wieczornej mszy a zakończy o godz. 20.00.
   
 • Składka inwestycyjna
  będzie w przyszłą niedzielę. Październikowa zbiórka przyniosła kwotę 8372 zł. Za wszelkie ofiary składamy podziękowanie.
   
 • Czternastu nowych lektorów
  pozyskała nasza parafia. Stało się to w sobotę 26 października podczas uroczystości udzielania posługi lektora 58 chłopcom Dekanatu Dębica - Wschód. Składamy gratulacje naszym lektorom i będziemy ich wspierać w wypełnianiu tej zaszczytnej posługi w zgromadzeniu liturgicznym. Wdzięczność należy się rodzicom tychże chłopców za zachętę i wsparcie a szczególne podziękowanie składamy Ks. Rafałowi Jagodzie za podjęcie trudu przygotowania tychże chłopców.
   
 • Komunia Święta to przyjęcie Chrystusa.
  Przypominamy o tej prawdzie ponieważ zapominamy o właściwej postawie przy przyjmowaniu Komunii Świętej. Otóż obok czystości serca musimy zaznaczyć swoją postawą ten ważny moment. Postawa zewnętrzne to postawa stojąca lub klęcząca. Przy stojącej postawie zaznaczamy pragnienie przyjęcia Komunii przez złożone ręce lub położoną na sercu rękę. Ustawiamy się w odpowiednich pojedynczych szeregach, wychodzimy z ławek i odpowiednio otwieramy usta. Po Komunii powinna być chwila osobistej modlitwy tzw. dziękczynienie, które często ginie w pośpiechu a ono uzmysławia nam szczególnie to tajemnicze zjednoczenie z Chrystusem. Zwróćmy więc uwagę na ten ważny moment, który tak wiele mówi o wierze w żywą obecność Chrystusa w Eucharystii.