• Uroczystość Odpustową ku czci Świętej Jadwigi Śląskiej
  Patronki parafii i miasta Dębica przeżywamy dzisiaj. Uroczysta suma odpustowa będzie celebrowana o  godz. 12.00 pod przewodnictwem Księdza Józefa Książka, Kustosza Sanktuarium Maryjnego w Zawadzie. Msza Św. dla dzieci dzisiaj wyjątkowo o godz. 10.30.
   
 • Błogosławieństwo nowych lektorów
  odbędzie się 26 października o godz. 9.00 w kościele św. Jadwigi w Dębicy. Zapraszamy na tę uroczystość rodziców i bliskich chłopców, którzy przyjmą tę zaszczytną funkcję czytania Słowa Bożego podczas liturgii.
   
 • Tydzień Misyjny
  rozpoczyna się dzisiejszą niedzielą. Kościół będąc z natury misyjnym ciągle przypomina wiernym o obowiązku wspierania misji tan modlitewnie jak i powołaniami czy  materialnie. Ofiary zbierane dzisiaj przeznaczone są na potrzeby misji.
   
 • Spotkanie duszpasterskiej grupy dzieci niepełnosprawnych
  będzie w najbliższy poniedziałek 21 października o go dz. 15.300. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i opiekunów.
   
 • Rocznicę poświęcenia naszego Kościoła
  będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę. Wyrazimy wdzięczność Bogu za dar wiary kształtowanej  w naszej świątyni od 1558 roku.
   
 • Niesiemy pomoc naszym zmarłym
  poprzez modlitwę. Szczególną formą tej modlitwy są tzw. „wypominki” czyli przywoływanie nazwisk i imion osób zmarłych oraz wspólnotowa modlitwa o ich zbawienie. Wypominki roczne i listopadowe są przyjmowane w kancelarii parafii.
   
 • Uwaga narzeczeni! Katechizacja przedmałżeńska
  (tzw. kurs) rozpocznie się w sobotę 26 października o godz. 18.00 w Domu Św. Jadwigi. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu.
   
 • Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego
  będzie w czwartek (24.10) o godz. 19.00. Prosimy o udział wszystkich członków zespołu.
   
 • Pochód Świętych
  – jest przygotowywany przez Siostry Służebniczki na dzień 31 października, który przejdzie z Kościoła św. Jadwigi do Kościoła Klasztornego przy ul. Krakowskiej w godz. 16.30 do 17.15. Celem tego wydarzenia jest pokazanie, ku czemu człowiek ma zmierzać poprzez całe swoje ziemskie życia. Popkultura niesie niestety zupełnie inne tłumaczenia wieczności i wprowadza w świadomość dziecka zamęt. Ponadto temat wieczności jest poważnym zadaniem, toteż nie próbujmy ubierać go w groteskę i pustą radość. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci wraz z rodzicami a przygotowaniem kieruje S. Katarzyna Szulc, z którą można się kontaktować: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
   
 • Zbliża się pierwszy i drugi dzień listopada,
  czas poświęcony refleksji nad wiecznością i naszą pamięcią o zmarłych. Piękna polska tradycja nakazuje nam nawiedzanie grobów i stąd ogromne przemieszczania się ludzi. Czujemy jakąś wewnętrzną potrzebę stanięcia przy grobie ojca, matki, dziecka czy kogoś bliskiego. Jest to ważne, ale jako katolicy powinniśmy stanąć z darem duchowym a jest nim modlitwa, ofiarowana Komunia św. czy ofiarowany odpust. Pomyślmy o właściwym i dobrym przygotowaniu do tych dni. Już wcześniej skorzystajmy z sakramentu pokuty, by móc przekazać zmarłym najlepszy dar – przed świeczką i przed kwiatami.