• Dzisiaj kończy się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. 
  Pielgrzymi po dziewięciu dniach wędrowania od godz. 14.00 wkraczają na szczyt jasnogórski by oddać pokłon Królowej Polski i jak to określają „spojrzeć Matce w oczy”. Bezpośrednią transmisję z wejścia przeprowadzi radio RDN Małopolska. Zachęcamy do towarzyszenia w ten sposób naszym pielgrzymom.
   
 • Uroczystość NMP Częstochowskiej
  przypada w poniedziałek 26 sierpnia. Zapraszamy w tym dniu do udziału w mszach sprawowanych o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 18.00.
   
 • Różaniec Rodzin,
  czyli modlitwa rodzin za rodziny będzie w najbliższą sobotę 31 sierpnia o godz. 17.15. Zapraszamy.
 • S. Barbara Czaja katechizująca klasy gimnazjalne a w ostatnim roku klasy przygotowujące się do bierzmowania zakończyła piecioletnią posługę w naszej parafii. Decyzją swoich przełożonych udała się na placówkę do Gostynia, by w tamtejszej wspólnocie Sióstr Służebniczek pełnić obowiązki przełożonej. Dziękujemy za posługę w naszej parafii i życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowej pracy. 
 • Msza św. dziękczynna z racji złożenia profesji wieczystej
  przez S. Katarzynę Dudek, katechetkę w Szkole Podstawowej Nr 9, będzie odprawiona w najbliższą niedzielę 1 września o godz. 12:00. Zapraszamy do udziału a zwłaszcza dzieci, które katechizowała S. Katarzyna.
   
 • Nowy rok szkolny rozpoczyna się 2 września.
  Tradycyjnie dzieci i młodzież katolicka rozpoczyna rok udziałem w nabożeństwie. Zapraszamy więc dzieci Szkoły Podstawowej Nr 9 na godz. 9:00 zaś młodzież I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu szkół Zawodowych Nr 4 o godz. 10:00.
   
 • Wojewódzkie uroczystości rozpoczynające nowy rok szkolny
  w szkołach średnich będą miały miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy, w poniedziałek 2 września. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. sprawowaną w kościele św. Jadwigi pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża o godz. 10:00. 
   
 • Porządek wakacyjny
  celebrowania niedzielnych mszy będzie obowiązywał jeszcze w najbliższą niedzielę. Również nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca będzie po mszy o godz. 6.00.
   
 • Ponawiamy prośbę o ofiarowanie wotów!
  Wota to przedmioty ofiarowane Bogu jako wyraz wdzięczności za otrzymane łaski. W wielu kościołach zwłaszcza sanktuaryjnych widzimy gabloty lub ściany zapełnione wotami. Tradycja ta jest bardzo stara a w naszym kościele wyrażała się obwieszaniem wotami obrazu MB Nieustającej Pomocy. Wota te przy okazji konserwacji (lata 80-te) zostały zdjęte i zdeponowane w kancelarii. Nastał czas, by powróciły do kościoła, ale w odpowiedniej gablocie. Gablota została wykonana, i pozostaje umieścić wota, których kiedyś na obrazie było wiele natomiast przymierzone do gabloty ilościowo wyglądają dosyć marnie. Zwracamy się więc do wszystkich, którzy mają potrzebę widzialnego znaku wdzięczności Bogu o ofiarowanie wota. Wotem materialnym  mogą być: ryngrafy, serduszka metalowe, biżuteria, poważne odznaczenia, szlachetne kamienie, dewocjonalia itp. Wota przynosimy do kancelarii z krótkim opisem łaski i wskazaniem ofiarodawcy. Kilka osób odpowiedziało na apel i przyniosło wota z opisami. Czekamy jeszcze do końca sierpnia.

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mielcu informuje, że trwa nabór na kierunki: technik farmaceutyczny, masażysta, terapeuta zajęciowy, opiekunka dziecięca, technik usług kosmetycznych i opiekun medyczny. Informacje tel. 17 5863496 lub www.medyk.mielec.in