• 75 Rocznica Akcji „Burza”
  oraz bitwy partyzantów AK na Kałużówce przypada na miesiąc sierpień. Z tej okazji w dzisiejszą niedzielę odbywają się uroczystości patriotyczno-religijne na Polanie Kałużówka. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, po przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego, po której odbędzie się Apel pamięci oraz złożenie kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym historyczną bitwę. Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.
   
 • Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska
  na Jasną Górę. W grupie 11 św. Jadwigi znalazł się około 160 pielgrzymów, którzy wczoraj rano wyruszyli z Tarnowa na pielgrzymi szlak. Polecamy ich w naszych modlitwach, by ten dziewięciodniowy czas był dla nich umocnieniem w wierze i wyproszeniem potrzebnych łask.
   
 • Zakończenie Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej
  na Jasną Górę będzie w niedzielę 25 sierpnia. Uroczyste wejście na rozpocznie się o godz. 14.00 natomiast o godz. 17.00 będzie celebrowana Msza Św. na zakończenie PPT. Diecezjalne Radio RDN Małopolska przeprowadzi bezpośrednią transmisję. Radio proponuje wiele audycji i transmisji  pielgrzymkowych, szczegóły na stronach internetowych RDN Małopolska.

 • Apele pielgrzymkowe w dębickich parafiach:
  20.08 – Parafia Matki Bożej Anielskiej;
  21.08 – Parafia Św. Jadwigi;
  22.08 - Parafia Krzyża Świętego;
  23.08 – Parafia Miłosierdzia Bożego;
  24.08 – Parafia Matki Bożej Anielskiej.
  W dniu 25 sierpnia apelu już nie będzie ponieważ pielgrzymka została zakończona.
   
 • Składka inwestycyjna
  przeprowadzona w ubiegłą niedzielę przyniosła dochód w wysokości 11662 zł (bezimienne ofiary 7752 zł; w kopertach 1860 zł; na konto 2050 zł). Za wszelkie ofiary składamy podziękowanie. 

 • Służebniczka Dębicka Siostra Katarzyna Dudek,
  przyjęła wieczystą profesję (złożyła wieczyste śluby) w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w Dębicy. Gratulujemy tej decyzji poświęcenia swojego życia na wyłączną służbę Bogu. Chcemy nieco przedłużyć radość Siostry Katarzyny i dlatego w niedzielę 1 września o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z udziałem wieczystej profeski.  Zapraszamy do udziału zwłaszcza dzieci, które katechizuje Siostra.