• Nabożeństwo fatimskie
  będzie w najbliższy wtorek 13 sierpnia o godz. 20.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich czcicieli Matki Bożej z Fatimy. Zabieramy ze sobą lampiony.
   
 • Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  przypada w czwartek 15 sierpnia. Msze św. będą celebrowane tak jak w każdą wakacyjną niedzielę. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe czyli katolik powinien uczestniczyć w tym dniu we mszy.
   
 • XXVIII Pielgrzymka Piesza Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
  do Sanktuarium Maryjnego w Zawadzie w intencji trzeźwości wyruszy w czwartek 15 sierpnia o godz. 13.45 z kościoła Św. Jadwigi w Dębicy. W programie pielgrzymki na trasie: Droga Krzyżowa, konferencja, którą wygłosi Ks. Zbigniew Guzy, diecezjalny duszpasterz trzeźwości, modlitwa, świadectwa, śpiew oraz możliwość podjęcia przyrzeczeń abstynenckich. Msza św. w Zawadzie o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną ofiarować modlitwę i trud w intencji trzeźwości oraz za ludzi uwikłanych w różne nałogi w swojej rodzinie i w całym narodzie, serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Na powrót w Zawadzie będą podstawione o godz. 18.00 dodatkowe autobusy MKS do Dębicy.
   
 • Śluby wieczyste
  złożą cztery Siostry Służebniczki w dniu 15 sierpnia w kościele klasztornym przy ul. Krakowskiej; początek uroczystości o godz. 12.00. Polecamy w naszych modlitwach to ważne wydarzenie w życiu tych młodych Sióstr, wśród których jest s. Katarzyna Dudko, katechetka w Szkole Podstawowej Nr 9.
   
 • Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II
  będzie w najbliższy piątek, 16 sierpnia po wieczornej mszy w połączeni z nowenną do Miłosierdzia Bożego.
   
 • Rycerstwo Niepokalanej
  organizuje wyjazd w dniu 14 sierpnia do Przeczycy na czuwanie modlitewne w 78 rocznicę męczeńskie śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Wyjazd z Placu Solidarności o godz. 16.30, koszt 13 zł. 
   
 • Rycerstwo Niepokalanej
  organizuje wyjazd do Częstochowy w dniu 25 sierpnia na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Wyjazd z Placu Solidarności o godz. 5.00, koszt 50 zł, zapisy tel. 510556107 lub 14 6815970 oraz w kancelarii. 

 

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

  „Parafia Wspólnotą Uczniów Chrystusa” to hasło tegorocznej XXXVII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka odbywa się w dniach od 17 do 25 sierpnia. Serdecznie zapraszamy aby wziąć udział w tych wyjątkowych, dziewięciodniowych  rekolekcjach w drodze. Można się jeszcze zapisać do piątku włącznie.  Pierwszy Apel Pielgrzymkowy w naszej parafii będzie w sobotę o godz. 20.00. 


 

75 rocznica Akcji „Burza” i Bitwy na Kałużówce przypada w tym roku. Z tej racji w dniach 17 i 18 sierpnia odbędą się uroczystości związane z tą rocznicą.  W sobotę rozpoczną sioę mszą św. w Kościele OO. Karmelitów w Pilźnie zaś w niedzielę na Polanie Kałużówka będzie celebrowana msz a św. pod przewodnictwem Biskupa tarnowskiego w intencji Ojczyzny oraz poległych i żyjących żołnierzy Armii Krajowej. Ważna informacja dla tych, którzy chcą wziąć udział w tej uroczystości:  w niedzielę o godz. 8.30 z Placu Solidarności będzie można bezpłatnie dojechać na Kałużówkę autobusem MKS.