• Sierpień  w tradycji Kościoła Katolickiego w Polsce
  związany jest z dobrowolną abstynencją od napojów alkoholowych. Niestety problem nadużywania alkoholu jest ciągle aktualny i niestety coraz częściej uzależniają się od niego ludzie młodzi i kobiety.
   
 • Pierwszy czwartek, piątek i sobota
  przypadają w tym tygodniu. Adoracja wynagradzająca za „grzechy pijaństwa w rodzinach i krzywd wyrządzanych dzieciom”  będzie w czwartek bezpośrednio po wieczornej mszy. W piątek nabożeństwa ku czci NSPJ będą o godz. 7.00; 8.00; 16.30 i 18.00. Spowiedź popołudniowa już od godz. 15.30. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 7.00; 8.00; 18.00.
   
 • Kapłani z posługa sakramentalną
  udadzą się do chorych w piątek od godz. 8.30.
   
 • Krucjata Wyzwolenia Człowieka
  poprowadzi w niedzielę 4 sierpnia r. na zakończenie każdej Mszy Św. kilkunastominutową adorację w intencji wyproszenia trzeźwości w naszych rodzinach i w całym narodzie. Ponadto w programie tego dnia:  godz. 12.00 – Msza św. w intencji trzeźwości z udziałem członków Wspólnoty KWC;  godz. 13.00 – godzinna wspólna modlitwa adoracyjna w intencji wyzwolenia z różnego rodzaju uzależnień i zniewoleń, na którą zapraszamy wszystkich chętnych zatroskanych o trzeźwość;
  Na dziedzińcu kościelnym członkowie Krucjaty proponować będą bezpłatnie literaturę trzeźwościową: książki, czasopisma, ulotki i broszury na temat uzależnień itp. /jest okazja, aby bardziej zapoznać się z tą tematyką/. Po każdej Mszy Św. w Domu Św. Jadwigi będzie można również skorzystać z odpowiednich porad z dziedziny problemu uzależnień.

 • Dzisiaj modlimy się w intencji kierowców i podróżujących
  oraz błogosławimy pojazdy z racji wspomnienia św. Krzysztofa (25.07) Po każdej mszy w trzech punktach będzie można otrzymać takie oraz przydatną pamiątkę.
   
 • Wspieramy misje!
  Tym razem naszej pomocy potrzebuje świecki misjonarz-wolontariusz Paweł Łoch, który wybiera się we wrześniu do Senegalu, by przez 1,5 roku pomagać biednym w ramach tzw. Domów Serca. Aby wyjechać musi mieć pewne zaplecze finansowe, by pokryć bilet i potrzebne wyposażenie. Dlatego w najbliższą niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel. Za wszelki grosz dziękujemy.
   
 • Wota to przedmioty ofiarowane Bogu
  jako wyraz wdzięczności za otrzymane łaski. W wielu kościołach zwłaszcza sanktuaryjnych widzimy gabloty lub ściany zapełnione wotami. Tradycja ta jest bardzo stara a w naszym kościele wyrażała się obwieszaniem wotami obrazu MB Nieustającej Pomocy. Wota te przy okazji konserwacji (lata 80-te) zostały zdjęte i zdeponowane w kancelarii. Nastał czas, by powróciły do kościoła, ale w odpowiedniej gablocie. Gablota została wykonana, i pozostaje umieścić wota, których kiedyś na obrazie było wiele natomiast przymierzone do gabloty ilościowo wyglądają dosyć marnie. Zwracamy się więc do wszystkich, którzy mają potrzebę widzialnego znaku wdzięczności Bogu o ofiarowanie wota. Wotem materialnym  mogą być: ryngrafy, serduszka metalowe, biżuteria, poważne odznaczenia, szlachetne kamienie, dewocjonalia itp. Wota przynosimy do kancelarii z krótkim opisem łaski i wskazaniem ofiarodawcy. Czekamy do końca sierpnia, później zamykamy gablotę i wieszamy przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy i Bożym Miłosierdziu.
   
 • Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę wyrusza 17 sierpnia, by idąc przez dziewięć dni stanąć przed obliczem czarnej Madonny. Jest to niezwykły czas ofiarowany sobie i Bogu. Pomyśl – zwłaszcza młody człowieku – czy nie warto oderwać się na chwilę od trudnej cywilizacji, by pomyśleć o sobie. Zapisy w kancelarii parafii.