• „Biały tydzień”
  rozpoczyna się jutro dla dzieci pierwszo-komunijnych oraz ich rodzin. Codziennie, z wyjątkiem soboty, o godz. 18.00 dzieci biorą udział w Eucharystii oraz Nabożeństwie Majowym i przyjmują uroczyście Komunię św. Rodziców porosimy o codzienny udział w tych nabożeństwach; dajmy priorytet tym spotkaniom przed wszelkimi innymi zajęciami. Będzie to świadectwo dojrzałej wiary i właściwe wprowadzanie dziecka w życie eucharystyczne. 

 • W sobotę dzieci pierwszo-komunijne
  udają się wraz z rodzicami na dziękczynną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie. Szczegóły wyjazdu podane zostały dzieciom oraz ich rodzicom.
   
 • Spotkanie Duszpasterskiej Grupy Dzieci Niepełnosprawnych
  będzie w poniedziałek 20 maja o godz. 15.30. Rozpocznie się nabożeństwem i katechezą w kościele po których będzie spotkanie integracyjne w Sali gimnastycznej Miejskiego Gimnazjum Nr 1. Zapraszamy.
   
 • Młodzież u Matki Bożej w Zawadzie.
  Serdecznie zapraszamy młodzież i chętnych z naszej parafii na spotkanie Dekanalne Młodzieży, które odbędzie się w piątek 24 maja o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie. W programie: Nabożeństwo majowe, Eucharystia i Adoracja.
   
 • Msza święta w trzecią rocznicę śmierci śp. Celiny Czechowskiej,
  Przełożonej Generalnej Sióstr Służebniczek Dębickich zostanie odprawiona w niedzielę 26 maja o godz. 15.00 w kościele klasztornym przy ul. Krakowskiej. 

„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”

 Poradnia Specjalistyczna ARKA organizuje kolejną edycję zajęć warsztatowych Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. W dzisiejszym świecie, pełnym różnorodnych informacji rzetelnych i mylących) oraz wartości i pseudowartości, bardzo trudno jest pełnić rolę rodzica, rolę wychowawcy młodego pokolenia. Aby lepiej radzić sobie z tym wyzwaniem, aby doskonalić się w tej ważnej i trudnej roli, aby czuć się bardziej kompetentnie, pewniej zapraszamy do udziału w zajęciach „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”. Jest to cykl sześciu spotkań warsztatowych, realizowanych w grupie do kilkunastu osób. Zajęcia mają charakter psychoedukacyjny, tzn., uczą skutecznych sposobów reagowania na trudne zachowania dzieci, umiejętności budowania znaczącej więzi z nimi, a także porozumiewania się tworzącego prawidłowe relacje. Podczas zajęć rodzice i wychowawcy poznają i trenują praktyczne umiejętności. Uczą się m.in. jak zareagować w sytuacji, kiedy dziecko przeżywa intensywne emocje, jak zachęcić je do współpracy w codziennych obowiązkach, co zastosować zamiast kary, jak pochwalić, jak rozwiązać konflikt. Efekty udziału w szkolenie zależą od osobistego zaangażowania i wytrwałości każdego z uczestników. Jedna z uczestniczek grupy powiedziała o „szkole”, że „nie jest to złota recepta, ale najlepsza z możliwych metod”. Udział w tym programie jest bezpłatny.  Zajęcia są finansowane przez Urząd Miasta w Dębicy. Program zajęć opiera się na książce A. Faber i E. Mazlish „ Jak mówić, żeby dzieci nas  słuchały; jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr telefonu: 606 906 128.


RODZICE WOBEC PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH DZIECI I MŁODZIEŻY

 to temat sesji poświęconej problematyce uzależnień i zniewoleń organizowanej przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka Parafii Św. Jadwigi w  Dębicy w dniu 20 maja 2019 r. –  w poniedziałek o godz. 16.00.  Przedstawione zostaną następujące zagadnienia: Wpływ uwarunkowań rodzinnych na zachowania nastolatków: czynniki chroniące  dziecko przed piciem alkoholu, czynniki destrukcyjne przyczyną uzależnień; Alkohol w życiu nastolatków; Pomoc dziecku dorastającemu w pułapce alkoholowej na różnych etapach. Rola więzi rodzinnych w wychowaniu do wolności; Promowanie i umacnianie postaw abstynenckich wśród nastolatków. Prelegentami będą: mgr Jacek Skrobot, kierownik Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Tarnowie oraz Ks. Zbigniew Guzy, dyrektor Diec. Wydz. Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych w Tarnowie, który będzie również celebrował Mszę Św. na zakończenie Sesji. Zapraszamy wszystkich zatroskanych o dobro dzieci i młodzieży. – sesja jest otwarta dla wszystkich.


 Elektrośmieci – kolejna zbiórka z przeznaczeniem na misje!

 Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można przywieźć na podwórko plebanii w dniach od 20 do 28 maja w godz. 8.00 – 16.00. Uzyskane pieniądze wspierają misjonarki w Kamerunie. Przeglądnijmy piwnice i różane domowe zakamarki i pozbądźmy się niepotrzebnego sprzętu w sposób bardzo ekologiczny.