• Nabożeństwa wielkopostne:
  Droga Krzyżowa  w każdy piątek o godz. 8.30; 15.00; 17.00; 19.30 - dla młodzieży, w sobotę o godz. 11.00  - dla dzieci.
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00 i 18.00.
  Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach – będą zapewne dobrą pomocą w owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu.
   
 • Spotkanie kandydatów do Bierzmowania
  będzie we wtorek 12.03.2019 o godz. 18.00 w Kościele św. Jadwigi. Obecność obowiązkowa. Prosimy o obowiązkową obecność rodziców tej młodzieży. Kolejne spotkania planowane są na 20, 21, i 22 marca. Obecność jest wyrazem odpowiedzialności za Kościół, gdyż ci młodzi ludzie wkrótce swoją postawą dadzą odpowiedź na swoje dojrzałe chrześcijaństwo. Bierzmowanie będzie w sobotę 23 marca.
   
 • Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami
  przezywać będziemy w najbliższą niedzielę. W tym dniu będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
   
 • Spotkania modlitewno-formacyjne:
  Straż Honorowa – środa godz. 16.30.
  Zapraszamy do udziału.
   
 • Różaniec fatimski
  będzie w środę połączeniu z nowenną do MB Nieustającej Pomocy bezpośrednio po wieczornej mszy.
   
 • Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II
  będzie w sobotę (16 marca) po wieczornej mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
   
 • Montaż odnowionych witraży
  będzie w najbliższy wtorek i być może uda się je zamontować w ciągu jednego dnia. W tym dniu nie będzie wystawienia Najświętszego sakramentu, ze względu na towarzyszący montażowi hałas. Po zamontowaniu witraży pozostanie jeszcze obróbka tzw. szpalet, ale to dopiero wykonane  zostanie wiosną.
   
 • Wizytacja kanoniczna
  naszej parafii zbliża się powoli do apogeum tzn. do wizyty Biskupa Andrzeja – będzie to w dniach 23 i 24 marca. W minionym tygodniu odbyła kolejna wizytacja dotycząca spraw administrowania parafią przez proboszcza a więc sprawdzanie poprawności prowadzenia kancelarii, stan finansowy parafii, wygląd kościoła, budynków parafialnych, pomieszczeń duszpasterskich. Na podstawie tychże sprawozdań biskup dokonuje oceny funkcjonowania parafii, o której zazwyczaj mówi podczas spotkań z parafianami a po zakończeniu wizytacji przesyła do parafii „Decretum reformationis” czyli dekret wskazujący na kierunki jakimi powinna pójść wspólnota danej parafii.