• Trzecia rocznica śmierci Ks. Prałata Stanisława Fiołka
  przypada w poniedziałek 18 lutego. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana w intencji zmarłego proboszcza naszej parafii. Pamięć jest wyrazem miłości toteż zapraszamy do udziału w modlitwie wszystkich przyjaciół zmarłego Księdza Prałata.
   
 • Składka inwestycyjna
  przeprowadzona w ubiegłą niedzielę przyniosła kwotę 17 290 zł (w 61 kopertach 5550 zł; ofiary na tacę 11740 zł). Za wszelki złożony grosz na renowację witraży składamy podziękowanie.
   
 • Spotkania modlitewno-formacyjne:
  Rycerstwo Niepokalanej – środa godz. 16.30;
  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – środa godz. 19.00;
  Towarzystwo Przyjaciół WSD – środa godz. 19.00.
   
 • Zebranie Parafialnego Oddziału Caritas
  będzie we wtorek o godz. 16.30.
   
 • Kolejne spotkanie z cyklu: „Kościół dla zabieganych”
  odbędzie się w czwartek 21 lutego o godz. 19.00 w kościele św. Jadwigi. Tematem, który będziemy rozważać jest przebaczenie – owoc miłości Boga. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja, możliwość spowiedzi oraz spotkanie w salce domu św. Jadwigi. Zapraszamy wszystkich chętnych.
   
 • Śmierć zwykle zaskakuje,
  chociaż są sytuacje, w których bliskość odejścia do wieczności jest mocno sygnalizowana. Zwracamy uwagę na posługi sakramentalne wobec chorych. Na ogół pamiętamy o tym, ale zauważmy także coraz liczniejsze zaniedbania w tym zakresie. Kapłani regularnie odwiedzają chorych w pierwsze piątki miesiąca z pełną posługa sakramentalną – spowiedź, namaszczenie chorych, Komunia św. Chorzy, nie wychodzący już z mieszkań powinni korzystać z tego rodzaju opieki duszpasterskiej systematycznie. W chwili śmierci domownika pamiętajmy o chrześcijańskiej postawie – modlitwa, powaga, wzajemna pomoc. Przypominamy także, o potrzebie ustalania z parafią terminu pogrzebu – czynimy to w pierwszej kolejności, nie mając jeszcze aktu zgonu z USC. Jest to ważne, że względu na zajęcia księży, które nie pozwalają na dowolny termin pogrzebu. Termin ustalony tylko z zakładem pogrzebowym może być nie do przyjęcia i wtedy możemy mieć nieuzasadniony żal do parafii. Parafia konsultuje terminy z zakładami pogrzebowymi, by nie było nieporozumień i niepotrzebnych napięć.