• Światowy Dzień Chorego
  przypada w poniedziałek 11 lutego w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Zapraszamy wszystkich chorych, którzy mogą przybyć do kościoła na godz. 9.00. Zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich chorych naszej parafii. Będzie można również otrzymać sakrament namaszczenia a całe nabożeństwo zwieńczy błogosławieństwo lourdzkie. Wcześniej, jak również podczas mszy będzie można skorzystać ze spowiedzi – osoby słabo słyszące prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w zakrystii. Bliskich, sąsiadów i ludzi miłosierdzia prosimy o pomoc w dowiezieniu chorych w tym dniu do kościoła. Będzie to okazja do pięknego uczynku miłosierdzia.
   
 • Różaniec fatimski
  będzie w środę połączony z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
   
 • Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II
  będzie w sobotę 16 lutego po wieczornej mszy św.
   
 • Spotkania modlitewno-formacyjne
  w najbliższym tygodniu: Straż Honorowa o środa godz. 16.30.
   
 • Witraże powrócą do naszego kościoła 11 lub 12 marca.
  Wizyta w Zakładzie Witraży „Żeleński” w Krakowie odbyła się w minioną środę. Prace renowacyjne prowadzone są z wielką troską o przywrócenie pierwotnego wyglądu i wzmocnienie poszczególnych kwater. Każda kwatera musi też być dostosowana do obecnych wymiarów okna co wymaga przekomponowania niektórych fragmentów. Ponadto dokonywana jest wymiana pękniętych szkieł a także przywracanie jednolitej barwy elementom ornamentowym. Po II Wojnie wiele szkiełek powypadało i włożono takie, jakie były możliwe do uzyskania w tamtym czasie – a był to listopad 1945 roku. Proboszcz Ks. Jan Zawada usilnie prosił, by zakład przed nadejściem chłodów uzupełnił witraże by, jak pisał nie wiało zimnem. Koszt prac konserwatorskich powinien zamknąć się  kwotą 115 tys. zł. Do dnia dzisiejszego uzbieraliśmy kwotę nieco ponad 46 tys. zł. Dzisiejsza składka zapewne powiększy tę kwotę a za wszelkie ofiary składamy staropolskie podziękowanie - „Bóg Zapłać”.

 •  Składka w najbliższą niedzielę
  będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.