• Nowenna do Dzieciątka Jezus
  rozpoczyna się dzisiaj i będzie odprawiana codziennie na zakończenie rorat rano i wieczorem. Jest to modlitewna forma, uświęcona już długoletnią tradycją, przygotowania do obchodu pamiątki Narodzenia Chrystusa.
   
 • Spowiedź święta adwentowa
  będzie w naszej parafii w piątek i sobotę w godz. 8.00-10.00; 10.30-12.00; 14.00-16.00; 16.30-18.00. Chciejmy skorzystać z tej okazji  przygotowania się do świąt. Prosimy nie odkładać spowiedzi na niedzielę i wigilię,  gdyż  w tych dniach będzie trudno skorzystać ze sakramentu pokuty.

 • W związku ze spowiedzią dekanalną nie będzie dyżuru spowiednika o godz. 15.00 w środę i czwartek.
   
 • Z posługą sakramentalną do chorych
  księża udadzą się w sobotę od godz. 7.45. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy nie są objęci pierwszopiątkową posługą, w kancelarii do czwartku włącznie.
   
 • Zachęcamy do udziału w Roratach
  – rano o godz. 6.00 i wieczorem o godz. 18.00 (szczególnie dla dzieci). Pomimo rozlicznych obowiązków, chciejmy również uznać, że naszym obowiązkiem wynikającym z wiary jest należyte przygotowanie się do przeżywania pamiątki Bożego Narodzenia. Roraty są właśnie takim przygotowaniem.  
   
 • Błogosławione opłatki wigilijne
  można otrzymać w naszym kościele. Podtrzymujmy starą tradycję zabierania opłatków na wigilię właśnie ze świątyni a nie z innych źródeł. Są one wyrazem łączności z całą wspólnotą wierzących  w Chrystusa.  Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na wynagrodzenia dla pracowników troszczących się o nasz kościół. Za wszelkie datki składamy podziękowanie.
   
 • Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
  wspieramy nabywaniem świec wigilijnych, które staną na naszych stołach. Taka świeca przypomni nam o miłości okazanej nie tylko tym którzy są na bliscy lecz i tym, o których nic nie wiemy a potrzebują naszego wsparcia.
   
 • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.
  Wokoło nas są ludzie nie radzący sobie z potrzebami materialnymi. Spróbujmy pomóc tymże ludziom, aby te święta nie cierpieli niedostatku z powodu braku podstawowych artykułów. Zwróćmy również uwagę na ludzi samotnie mieszkających zwłaszcza w indywidualnych domach. Pora roku jest raczej chłodna toteż starsze osoby często nie są w stanie ogrzać swoich domostw. Wbrew pozorom potrzebujących jest sporo, toteż nie może nas ten problem obchodzić przeżywając Boże Narodzenie. Zaprośmy też na wigilię samotnych sąsiadów, i nie czekajmy na ostatnią chwilę lecz już dzisiaj zaproponujmy takie rozwiązanie.  
   
 • Przypominamy o Jubileuszach małżeńskich
  srebrnych i złotych, które pragniemy świętować w Niedzielę Świętej Rodziny tj. 30 grudnia. Jubilaci otrzymują okolicznościowy list od biskupa oraz błogosławieństwo. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii.
   
 • Kolejne spotkanie adoracyjne dla wszystkich chętnych
  będzie w czwartek 20 grudnia o godz. 19.00 w kościele św. Jadwigi. Będzie ono nosić nazwę: „Kościół dla zabieganych”. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy w przedświątecznym zabieganiu pragną chwilę spędzić przy Najświętszym Sakramencie.
   
 • Składka inwestycyjna „witraże”
  przyniosła następujący przychód: koperty (70) – 7350 zł, dobrowolne ofiary – 11020 zł, wpłaty na konto – 650 zł, ofiara złożona w kancelarii – 4000 zł czyli razem 23020 zł. Za wszelką ofiarność składamy podziękowanie – Bóg zapłać.