• Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie
  obchodzimy w dniu dzisiejszym. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w takich krajach jak Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Rosja, Mołdawia, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Tadżykistan, Kirgizja, Uzbekistan oraz Serbia. Aktualnie Kościołowi za wschodnia granicą służy 250 kapłanów diecezjalnych, 320 zakonnych, 360 sióstr oraz osoby świeckie. Funkcjonowanie Kościoła w tych krajach jest w zasadzie możliwe tylko dzięki materialnemu wsparciu z zagranicy. Dziękujemy wszystkim wspierającym, często naszych rodaków, za wschodnią granicą. Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na ten cel. 
   
 • Msze roratnie w Adwencie
  odprawiane są w dni powszednie Adwentu o godz. 6.00 zaś dla dzieci wraz z rodzicami o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, gdyż jest to i tradycyjna i aktualne forma przygotowania duchowego do przeżycia kolejnej pamiątki przyjścia Boga na świat.
   
 • Wspomnienie  Matki Bożej z Guadalupe
  przypada w środę 12 grudnia. Zapraszamy wszystkich uczestników pielgrzymki do Meksyku na Mszę św. o godz. 18.00.
   
 • Różaniec fatimski
  będzie w czwartek 13 grudnia, bezpośrednio po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
   
 • Spotkania modlitewno-formacyjne:
  Straż Honorowa – środa, godz. 16.30;
  Wspólnota Intronizacji NSPJ – piątek, godz. 16.30;
  Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym – piątek godz. 19.00. 
   
 • Błogosławione opłatki wigilijne
  będzie można otrzymać w naszym kościele w drugą, trzecią  i czwartą niedzielę Adwentu (Wigilia). Niech właśnie te opłatki goszczą na naszych stołach w Wigilijny wieczór. Jest to wyraz więzi wyrastającej z wiary przeżywanej także w kościele parafialnym gdzie się uświęcamy poprzez sakramenty i sakramentalia. Przyniesienie opłatka właśnie z kościoła jest jednym z elementów religijnego przeżywania wigilii. Nie pozbywajmy się polskiej tradycji szanującej sacrum na  rzecz konsumpcji.
   
 • Jubileusze małżeńskie złote i srebrne (50-lecie i 25-lecie)
  przeżywa w obecnym roku kalendarzowym wiele par małżeńskich. Zapraszamy jubilatów do wspólnego świętowania w Niedzielę Świętej Rodziny 30 grudnia. Będziemy dziękować za dar życia małżeńskiego i prosić o dalszą opiekę Bożą nad rodziną. Prosimy o zgłaszanie jubilatów w kancelarii parafii.