• Narodowe Święto Niepodległości
  przypada w niedzielę 11 listopada. W obecnym roku ma ono wyjątkowy charakter związany ze 100-leciem odzyskania niepodległości. Uroczystości rozpoczną się na Rynku o godz. 9.45 przemówieniami oraz ceremoniałem wojskowym i pieśniami legionowymi. O godz. 10.30 będzie celebrowana uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w dębickiej Farze Św. Jadwigi zaś o godz. 11.30 nastąpi złożenie kwiatów pod figurą Matki Bożej na Placu Gryfitów. Wieczorem w DK Kosmos będzie uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonych dla Miasta Dębica oraz koncert. Organizatorzy zapraszają do licznego udziału w tych wydarzeniach związanych z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości.
   
 • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Nadzieja"
  zaprasza w piątek 9 listopada, po Mszy Świętej wieczornej, na adorację z modlitwą o uzdrowienie w kaplicy w Domu Świętej Jadwigi.
   
 • Spotkania modlitewno-formacyjne:
  Wspólnota Intronizacji NSPJ – piątek godz. 16.30.
   
 • Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca będzie dzisiaj o godz. 16.00.
  Zapraszamy do wspólnej modlitwy ofiarowanej za zmarłych członków Róż.
   
 • Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa
  zaprasza na adorację 24 godzinną, która odbędzie się w dniach 20 – 21 listopada w kościele Św. Jadwigi. Rozpoczęcie mszą św. we wtorek o godz. 18.00 zaś zakończenie w środę również mszą o godz. 18.00 Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców Dębicy.  Szczegółowy program czuwania podany jest na plakacie.
   
 • Kurs aspirantów czyli kandydatów na ministrantów
  do służby Bożej przy ołtarzu w naszej parafii rozpoczyna się w sobotę 10 listopada o godz. 10.00 w Domu Świętej Jadwigi. Zapraszamy chłopców z klas III – VI chcących usługiwać podczas mszy i nabożeństw w naszym kościele. Prosimy rodziców o zachętę skierowaną do swoich synów.
   
 • Stary Cmentarz
  jak się okazało - jeszcze jest ciągle w fazie inwentaryzacji. Karty grobu nie posiada jeszcze 504 groby! Wielu po prostu lekceważy ten obowiązek a kartki umieszczone grobach wyrzuca nawet nie przeczytawszy zamieszczonej tam informacji i prośby (takie polskie pieniactwo). Wielu zapomina, że cmentarz nie jest ich własnością i muszą się dostosować do pewnych wymogów i nie mogą twierdzić że to jest ich miejsce. Posiadacz grobu jest jedynie dzierżawcą miejsca i z tego tytułu ma pewne obowiązki. Wszystkie osoby, które chcą uzyskać kartę proszone są o zgłoszenie się do kancelarii (w godzinach otwarcia) z informacją o numerze grobu, nazwiskami, imionami, datami urodzin i śmierci osób pochowanych w tym grobie oraz danymi dysponenta grobu. Dysponentem jest ta osoba (osoby) która ma dowód opłaty dzierżawnej (najczęściej ich nie ma) lub wykaże pokrewieństwo z pochowanymi tam osobami. Żadnych opłat dzierżawnych parafia jeszcze nie pobiera. Czymś naturalnym jest zjawisko zanikania grobów. Jeżeli, ktoś nie jest w stanie utrzymywać grobu należy to zgłosić parafii Św. Jadwigi. Do końca 2018 roku chcemy dokończyć inwentaryzacji i uporządkować cmentarz. Groby bez dysponenta mogą zostać – zgodnie z prawem – zlikwidowane. Prosimy nie zwlekać i ostatecznie załatwić tę prostą sprawę.
   
 • Nowe okna do kościoła
  są już wykonane i czekają na zamontowanie. Firma montażowa jeszcze o tydzień opóźniła wymianę okien i rozpocznie prace 12 listopada. Dopiero wtedy ze zdemontowanych starych okien będzie można wyjąć zabytkowe witraże. Trafią one do pracowni „Żeleński” w Krakowie, gdzie zostaną poddane gruntownej renowacji. Przed nami kolejne wydatki toteż w najbliższą niedzielę będzie przeprowadzona składka inwestycyjna „witraże”. Za wszelkie ofiary na ten cel będziemy wdzięczni.