• Uroczystość Odpustową ku czci Świętej Jadwigi Śląskiej
  Patronki parafii i miasta Dębica przeżywamy dzisiaj. Uroczysta suma odpustowa będzie celebrowana o  godz. 12.00 pod przewodnictwem Księdza Stanisława Ruchały, długoletniego dyrektora (1985 – 2001) Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Porządek  nabożeństw taki jak w każdą niedzielę. Msza Św. dla dzieci dzisiaj wyjątkowo o godz. 10.30.
   
 • Wspomnienie Św. Jana Pawła II
  przeżywać będziemy w poniedziałek 22 października, tak jak w Kościele na całym świecie zaś uroczystość dedykacji Bazyliki Katedralnej została przeniesiona na 29 stycznia. Taką informacje przekazał nam biskup diecezjalny.
   
 • Tydzień Misyjny
  rozpoczyna się dzisiejszą niedzielą. Kościół będąc z natury misyjnym ciągle przypomina wiernym o obowiązku wspierania misji tan modlitewnie jak i powołaniami czy  materialnie. Ofiary zbierane dzisiaj przeznaczone są na potrzeby misji.
   
 • Rocznicę poświęcenia naszego Kościoła
  będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę. Wyrazimy wdzięczność Bogu za dar wiary kształtowanej  w naszej świątyni od 1558 roku.
   
 • Niesiemy pomoc naszym zmarłym
  poprzez modlitwę. Szczególną formą tej modlitwy są tzw. „wypominki” czyli przywoływanie nazwisk i imion osób zmarłych oraz wspólnotowa modlitwa o ich zbawienie. Wypominki roczne i listopadowe są przyjmowane w kancelarii parafii.
   
 • Uwaga narzeczeni! Katechizacja przedmałżeńska
  (tzw. kurs) rozpocznie się w sobotę 27 października o godz. 18.00 w Domu Św. Jadwigi. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu.
   
 • Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania
  z klas 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej będzie 22 października o godz. 18:30 w kościele. Prosimy, aby na spotkaniu byli obecni także rodzice kandydatów.
   
 • Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego
  będzie w czwartek (25.10) o godz. 19.00. Prosimy o udział wszystkich członków zespołu.
   
 • Składka inwestycyjna „witraże” przeprowadzona
  w ubiegłą niedzielę wyniosła: w 117 kopertach złożono 15 210 zł, natomiast w bezimiennych ofiarach złożono 12 490  zł. Za wszelkie ofiary składamy staropolskie „Bóg Zapłać”. Dzięki tym ofiarom i złożonym w kancelarii lub wpłaconym na konto mogliśmy zapłacić drugą ratę w wysokości 47 617 zł 91 gr. W miniona środę w siedzibie firmy Hansen w Rudnej Małej dokonano odbioru okien, które pozostaną w magazynie firmy do chwili montażu. Montaż rozpocznie się 5 listopada, a więc nieco z poślizgiem wobec planowanego terminu.
   
 • Porządkowanie grobów na Starym Cmentarzu
  jest już widoczne i to cieszy. Natomiast nie do przyjęcia jest wysypywanie śmieci, gdzie popadnie. Śmieci umieszczamy tylko w kontenerach lub jeśli są zapełnione to obok kontenerów zapakowane w odpowiednie torby na śmieci. Dbajmy wspólnie o piękno tej najstarszej nekropolii co jest wyrazem nie tylko kultury lecz także i wiary. 
   
 • Planowane jest utwardzenie kostką brukową
  alejki na Starym Cmentarzu w Dębicy biegnącej wzdłuż muru oddzielającego od Cmentarza Wojskowego. Wszystkich właścicieli grobów znajdujących się przy tym murze a posiadających przed grobem różne stopnie, utwardzenia i ogródki prosimy o zgłoszenie się do kancelarii celem dokonania uzgodnień co do koniecznych zmian. Ponadto na alejce znajdują się dwa szczątkowe groby ziemne odbudowywane jedynie na 1 listopada; opiekunów prosimy także o pilny kontakt z parafią. Brak kontaktu może skutkować likwidacją tychże grobów. Przypominamy również o konieczności posiadania tzw. karty grobu stwierdzającej istnienie grobu i określającej dysponenta (karty wydaje parafia). Brak takiej karty może spowodować likwidację grobu zgodnie z ustawą o cmentarzach. Również zaniedbane groby bez dysponenta będą w najbliższym czasie zlikwidowane. Prosimy nie lekceważyć tej informacji.