• Dzień Papieski
  obchodzić będziemy w najbliższą niedzielę. Zbiórka do puszek zostanie przeprowadzona przez młodzież na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. 
   
 • Nabożeństwo Fatimskie
  będzie w sobotę 13 października o godz. 17.15 połączone z nabożeństwem różańcowym. Zapraszamy do udziału wszystkich i jeżeli pozwoli pogoda udamy się w procesji na Plac Gryfitów. Po nabożeństwie będzie odprawiona wieczorna msza.
   
 • Spotkania modlitewno-formacyjne:
  Straż Honorowa NSPJ – środa godz. 16.30;
  Wspólnota Intronizacji NSPJ – piątek, godz. 16.30.
   
 • Składka inwestycyjna „witraże”
  zostanie przeprowadzona w najbliższą niedzielę. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane również w kancelarii. Fundusz witrażowy wynosi obecnie ok. 15 tys. zł, a przed 18 października musimy zapłacić kolejna ratę w wysokości ponad 47 tys. zł. Prosimy o ofiarność. Okna będą gotowe 18 października i rozpocznie się demontaż starych okien i montaż nowych. Po demontażu witraże zostaną wyjęte i oddane do konserwacji, która potrwa ok. miesiąca. Mamy nadzieję, że z końcem listopada będzie można je założyć do nowych okien.
   
 • Prośba do opiekunów chorych
  odwiedzanych w pierwsze piątki przez kapłanów: podajemy dokładne adresy i numery widoczne na budynku; zgłaszamy z wyprzedzeniem jednodniowym niemożność przyjęcia posługi (pobyt w szpitalu, nasilenie dolegliwości itp.).
   
 • Planowane jest utwardzenie kostką brukową
  alejki na Starym Cmentarzu w Dębicy biegnącej wzdłuż muru oddzielającego od Cmentarza Wojskowego. Wszystkich właścicieli grobów znajdujących się przy tym murze a posiadających przed grobem różne stopnie, utwardzenia i ogródki prosimy o zgłoszenie się do kancelarii celem dokonania uzgodnień co do koniecznych zmian. Ponadto na alejce znajdują się dwa szczątkowe groby ziemne odbudowywane jedynie na 1 listopada; opiekunów prosimy także o pilny kontakt z parafią. Brak kontaktu może skutkować likwidacją tychże grobów. Przypominamy również o konieczności posiadania tzw. karty grobu stwierdzającej istnienie grobu i określającej dysponenta (karty wydaje parafia).   

Imię Księdza Prałata Stanisława Fiołka

zostanie nadane w czwartek 11 października Przedszkolu Terapeutycznemu przy Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy ul. Parkowa 10. O godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta msza św. w kościele Św. Jadwigi, po której w budynku przedszkola zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica poświęcona patronowi. następnie w DK „Kosmos” będzie można obejrzeć program artystyczny w wykonaniu dzieci oraz wysłuchać panelu dyskusyjnego poświęconego osobie Ks. Prałata. Ks. Prałat Stanisław Fiołek był inicjatorem duszpasterskiej opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi oraz ich rodzicami. W tym kręgu zrodziła się później inicjatywa powstania Stowarzyszenia „Radość”,  ważnego w dębickim środowisku.