• Spotkania modlitewno-formacyjne:
  Rycerstwo Niepokalanej – środa godz. 16.30;
  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – środa godz. 19.00;
  Towarzystwo Przyjaciół WSD – środa, godz. 19.00.
   
 • Spotkanie Wspólnoty Dzieci Niepełnosprawnych
  będzie w poniedziałek 17 września o godz. 15.30.
   
 • Spotkania formacyjne ministrantów i lektorów
  są ważnym elementem kształtowania ich umiejętności a także postawy chrześcijańskiej. Bardzo prosimy rodziców o zachęcanie chłopców by regularnie uczestniczyli w tychże spotkaniach. Ministranci spotykają się w każdą sobotę o godz. 9.00 ze swoim opiekunem Ks. Stanisławem zaś lektorzy mają swoje spotkania prowadzone przez Ks. Rafała we wtorki o godz. 19.00.
   
 • Dziewczęca Służba Maryjna
  to propozycja stałej formacji katolickiej adresowana do dziewcząt ze szkoły podstawowej. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00. DSM proponuje owocne spędzanie wolnego czasu, nawiązywanie dobrych relacji z innymi, dokształcanie katolickie, rozwijanie talentów zwłaszcza muzycznych. Rodziców prosimy o zachętę i pomoc w katolickim  i humanistycznym rozwoju swoich dzieci i skorzystaniu z tej propozycji. 
   
 • Spotkanie powakacyjne dla dziewcząt
  organizują Siostry Służebniczki w dniach 28-29 września w Domu Generalnym w Dębicy, ul. Bojanowskiego 8-10. Temat spotkania „3,2,1 start. Kim jestem?. Zgłoszenia i kontakt – S. Katarzyna Szulc tel. 798958843.
   
 • Katecheza dla dzieci w wieku 3-4 lat,
  które nie uczęszczają do przedszkola będzie prowadzona przez Siostry Służebniczki w Domu Generalnym w Dębicy, ul. Bojanowskiego 8-10 we wtorki o godz. 16.00. Zachęcamy rodziców, zatroskanych o religijne wychowanie swoich dzieci – a wynika to z sakramentu chrztu i małżeństwa – do skorzystania z tej formy niesionej wam pomocy. Zapisy w kancelarii naszej parafii.

 •  Składka inwestycyjna „witraże”
  zebrana ubiegłą niedzielę przyniosła następujące kwoty: w 113 kopertach złożono 13470 zł zaś bez kopert zebrano 9170 zł, razem zebrano 22660 zł. Za wszelkie ofiary składamy podziękowanie. Po zwrocie pożyczki (16000) na koncie witrażowym mamy 9660 zł. W październiku będzie konieczność zapłacenia drugiej części za wykonanie nowych okien a jest to kwota ponad 47 tys. zł. Dziękujemy również za kwoty wpłacane w kancelarii oraz na konto parafii. 


Jubileusz ZS Nr 4 im. Mikołaja Kopernika

Jubileusz 50-lecia Zespołu szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy będzie obchodzony 20 września 2018 roku. W programie uroczystości: odsłonięcie tablicy pamiątkowej w budynku szkoły; Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Jeża w kościele św. Jadwigi o godz. 9.00; część oficjalna w Szkole Muzycznej, godz. 10.30. 

 


Kryzys w małżeństwie – i co dalej?

to kolejna propozycja pomocowa przygotowana przez Poradnię ARKA adresowana do wszystkich. Konferencja i warsztaty odbędą się 22 września w Domu Św. Jadwigi w Dębicy, ul. Św. Jadwigi 9 początek o godz. 9.00, udział bezpłatny. Na pytania – czy twoje małżeństwo jest do uratowania, czy jest co ratować, jak rozmawiać z małżonkami w kryzysie, jak pomóc – odpowiadać będą fachowcy z tej dziedziny. Zgłoszenia tel. 695571440, liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyka.

 


I Dębickie Senioralia

Burmistrz Miasta Dębicy i Dyrektor MOPS zapraszają mieszkańców do udziału w I Dębickich Senioraliach, które odbędą się 22 września 2018 roku. Program: 10.00 Msza w kościele Ducha Świętego; 11.00 przemarsz na Rynek; 11.30 – 14.30 występy artystyczne, prezentacja umiejętności kulinarnych, porady medyczne, prawne ZUS.