• Spotkanie organizacyjne grupy pielgrzymkowej Nr 11 „Św. Jadwigi” Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej,
  odbędzie się 10 sierpnia o godz. 19.00 w Domu św. Jadwigi. Podczas tego spotkania będzie można zapisać się na pielgrzymkę do czego z całego serca zachęcamy.
   
 • Jubileusz 25–lecia złożenia ślubów zakonnych
  przeżywa Siostra Barbara Czaja, Służebniczka Dębicka, katechetka w Gimnazjum Nr 1 i Szkole Podstawowej Nr 9. Jest to okazja do podziękowania Bogu za dar powołania i wszelkie dobro związane ze służebną postawą Siostry Jubilatki. W niedzielę 12 sierpnia o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Jubilatki. Zapraszamy do udziału wszystkich a zwłaszcza wychowanków.
   
 • Zachęcamy do podjęcia przyrzeczeń abstynenckich. Wypełnione formularze „100 dni abstynencji na 100-lecie Niepodległości”
  można złożyć w parafialnej Księdze Trzeźwościowej w Kościele lub na stolikach Krucjaty na dziedzińcu kościelnym.
   
 • Składka inwestycyjna
  zostanie przeprowadzona w najbliższą niedzielę. Wymiana okien i konserwacja witraży wiążą się ze znacznymi kosztami toteż zwracamy się o stosowną ofiarność. Koperty z ofiarą prosimy opatrzyć napisem „witraże”. Lipcowa składka inwestycyjna wyniosła; bezimienne ofiary 5320 zł, w kopertach 350 zł, razem – 5670 zł. Według wstępnego kosztorysu koszt netto wykonania jednego okna (rama i trzy szyby) to kwota 11061 zł. Do tego dojdzie koszt konserwacji witraży, demontażu i montażu. Za wszelkie ofiary składamy podziękowanie.  
   
 • Krucjata Wyzwolenia Człowieka
  w ciągu całego roku zaprasza na cotygodniowe spotkania w poniedziałki na godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w to dzieło pragnąc innym pomóc wyjść z nałogów lub szukając dla siebie pomocy we wspólnocie.
   
 • XXVII Pielgrzymka Piesza Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
  do Sanktuarium Maryjnego w Zawadzie w intencji trzeźwości wyruszy w środę 15 sierpnia o godz. 13.00 z kościoła Św. Jadwigi w Dębicy. W programie pielgrzymki na trasie: Droga Krzyżowa, konferencja, którą wygłosi Ks. Zbigniew Guzy, diecezjalny duszpasterz trzeźwości, modlitwa, świadectwa, śpiew oraz możliwość podjęcia przyrzeczeń abstynenckich. Msza św. w Zawadzie o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną ofiarować modlitwę i trud w intencji trzeźwości oraz za ludzi uwikłanych w różne nałogi w swojej rodzinie i w całym narodzie, serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce.
   
 • Zainteresowanych remontami grobów
  na Starym Cmentarzu zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 9.00 (na cmentarzu).

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  w Dębicy informuje, że od sierpnia br. na Dworcu PKP w Dębicy w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego będą przyjmowane wnioski na Świadczenia Rodzinne, Świadczenia Wychowawcze i Dobry Start oraz karty Dużej Rodziny. Zapraszamy mieszkańców miasta do składania wniosków we wskazanym punkcie.