• Sierpień jest w tradycji Kościoła Katolickiego miesiącem dobrowolnej abstynencji.
  Wierni podejmują ten czyn by w ten sposób wynagradzać za grzech nadużywania alkoholu oraz za krzywdy wyrządzane zwłaszcza rodzinie. Ponadto jest to ukazanie, że możliwe jest funkcjonowanie bez alkoholu. Zachęcamy do podjęcia takiego wyrzeczenia i ofiarowania w intencji trzeźwości naszego Narodu.
   
 • Pierwszy czwartek, piątek i sobota
  przypadają w tym tygodniu. Adoracja wynagradzająca w czwartek rozpocznie niebezpośrednio po wieczornej mszy i zakończy o godz. 20.00. Będziemy wynagradzać za grzechy młodzieży zbyt wcześnie si8ęgającej po alkohol. W piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 7.00; 8.00; 16.30 i 18.00. Okazja do skorzystanie z sakramentu pokuty: rano od godz. 6.00 do 9.00; po południu od godz. 15.30 do 19.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 7.00; 8.00; 18.00.
   
 • Z posługą sakramentalną do chorych
  kapłani udadzą się w piątek od godz. 8.30. Można zgłaszać telefonicznie te osoby, które jeszcze nie korzystają z tej posługi.
   
 • Z racji zbliżającego się sierpnia- miesiąca abstynencji, Krucjata Wyzwolenia Człowieka
  poprowadzi w niedzielę 5 sierpnia r. na zakończenie każdej Mszy Św. kilkunastominutową adorację w intencji wyproszenia trzeźwości w naszych rodzinach i w całym narodzie. O godz. 12.00 – Msza św. w intencji trzeźwości z udziałem członków Wspólnoty KWC; o godz. 13.00 – godzinna wspólna modlitwa adoracyjna w intencji wyzwolenia z różnego rodzaju uzależnień i zniewoleń, na którą zapraszamy wszystkich chętnych zatroskanych o trzeźwość. Na dziedzińcu kościelnym członkowie Krucjaty proponować będą bezpłatnie literaturę trzeźwościową: książki, czasopisma, ulotki i broszury na temat uzależnień itp. /jest okazja, aby bardziej zapoznać się z tą tematyką. Po każdej Mszy Św. w Domu Św. Jadwigi będzie można również skorzystać z odpowiednich porad z dziedziny problemu uzależnień.  

 • W odpowiedzi na Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zachęcamy do podjęcia 100 dni abstynencji od napojów alkoholowych na 100-lecie Niepodległości Polski (od dnia 4 sierpnia do 11 listopada 2018 r.). Formularze do wypełnienia są w bieżącym egzemplarzu Parafialnego Informatora Fara. Podpisane formularze przyrzeczeń składamy w Parafialnej Księdze Trzeźwości wystawionej na stoliku w kościele.

Zmarł Ksiądz Stanisław Pilch w dniu 24 lipca 2018 r., proboszcz Parafii Gierczyce, urodzony w Dębicy w 1954 roku, pochodzący z Parafii Św. Jadwigi. Po maturze wstąpił do WSD w Tarnowie i w roku 1979 otrzymał święcenia kapłańskie. Pracował jako wikariusz w parafiach: Rzezawa, Mielec-Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Grybów i Bochnia – Św. Jana Nepomucena. Od 1989 roku pełnił urząd proboszcza Parafii Gierczyce koło Bochni. Śmierć nastąpiła nagle, serce przestało funkcjonować. Polecamy w naszych modlitwach Miłosierdziu Bożemu, osobę Ks. Stanisława naszego rodaka.