• W tym tygodniu kończy się rok szkolny
  dla dzieci i młodzieży. Tradycja katolicka wskazuje na potrzebę podziękowania Bogu za miniony czas kształtowania młodego człowieka tak intelektualnie jak i moralnie. Prosimy rodziców by zadbali o udział swoich pociech w dziękczynieniu.
   
 • Nabożeństwa na zakończenie roku szkolnego
  będą odprawione w tym tygodniu wg następującego porządku:
  klasy III Gimnazjum Miejskiego Nr 1 – czwartek, godz. 14.00;
  Liceum Ogólnokształcące im. Króla Wł. Jagiełły oraz Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika – piątek, godz. 8.00;
  Szkoła Podstawowa Nr 9 – piątek, godz. 9.00;
  Miejskie Gimnazjum Nr 1 – piątek, godz. 10.00.
   
 • Dzieci i młodzież kończącą rok szkolny
  zapraszamy do skorzystania ze Sakramentu Pokuty podczas nabożeństw popołudniowych w tym tygodniu. 
   
 • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja”
  zaprasza na radosne świętowanie Jubileuszu 25-lecia istnienia. Uroczystość odbędzie się 23 czerwca 2018 r. (sobota) w Kościele p. w. św. Jadwigi. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 9:30. W programie: modlitwa, przedstawienie historii wspólnoty oraz świadectwa. Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem J. E. Bp Wiesława Lechowicza o godz. 11:00. Po Mszy Świętej członkowie wspólnoty zapraszają na Agapę.
   
 • Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego
  będzie w najbliższy czwartek 21 czerwca o godz. 19.00. Tematem dyskusji będzie – „Dialog w małżeństwie i rodzinie”. Zapraszamy wszystkich członków do aktywnego udziału w pracy zespołu. Chcemy również umożliwić wszystkim parafianom wypowiadanie się w temacie wyznaczonym na dyskusję i zapraszamy do dzielenia się swoimi przemyśleniami przesyłając je na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zatytułowane „synodparafia”. Przesłane teksty powinny być krótkie, zawierające konkretne propozycje w temacie ”Dialog w małżeństwie i rodzinie”. Termin nadsyłanie to 19 czerwiec 2018 do godz. 17.00.  
   
 • Podziękowanie składamy organizatorom Festynu Parafialnego Św. Jadwigi, głównie Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich.
  Przygotowanie festynu trwało blisko dwa miesiące i w tym czasie wiele osób poświęciło bezinteresownie swój czas i talent dla zorganizowania tej ważnej w naszym środowisku imprezy. Dziękujemy również władzom naszego miasta, powiatu i gminy wielu firmom i osobom indywidualnym, Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 9 za wsparcie tego wydarzenia. To podziękowanie należy się również Ks. Stanisławowi Schabowi, który z ramienia parafii zajmuje się organizacją festynu.
   
 • Oazowa Wspólnota osób owdowiałych
  powstaje przy Parafii Św. Jadwigi w Dębicy. Zapraszamy tych, którzy chcą czas żałoby po utracie współmałżonka przeżyć we wspólnocie Kościoła, aby się wzajemnie wspierać w tym trudnym czasie i nieść sobie wzajemną pomoc. Informacje  można uzyskać telefonicznie – 503 759 297. Zapraszamy.
   
 • Odpust ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła
  w Stasiówce będzie w najbliższą niedzielę – suma, celebrowana przez Ks. Rafała Słombę, o godz. 11.00.
   
 • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych
  – dni powszednie po wieczornej mszy, niedziela po mszy o godz. 17.00.

Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców
na Jasną Górę odbędzie się w dniach 1 i 2 lipca. Rozpoczęcie w niedzielę o godz. 15.00 zaś zakończenie w poniedziałek o godz. 16.30. Szczegóły na plakacie oraz stronach internetowych Krajowego Duszpasterstwa Nauczycieli.

 


Ogólnopolska Pielgrzymka w intencji trzeźwości trwa na Jasnej Górze. Na pielgrzymkę w tej ważnej intencji udała się kilkudziesięcioosobowa grupa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka z Parafii Św. Jadwigi w Dębicy. .


„Dobry Start”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy informuje, że będzie realizatorem rządowego programu „Dobry Start”. „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia  dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny - bez względu na dochód rodziny. Wnioski na świadczenie „Dobry Start” można składać od 1 lipca 2018r. za pośrednictwem ministerialnej Platformy Usługowo- Informacyjnej „Emp@tia” oraz systemów  teleinformatycznych banków krajowych. Natomiast od 1 sierpnia 2018r. wnioski można składać za pośrednictwem  Poczty Polskiej jak również osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy, ul. Ratuszowa 6, pokój Nr 6,  w godzinach urzędowania Ośrodka. Wnioski o świadczenie „Dobry Start” dla uczniów można składać do 30 listopada 2018r.