• Trwa Oktawa Bożego Ciała.
  Procesja Eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.00 połączona z Nabożeństwem ku czci NSPJ zaś w następne dni o godz. 18.30 – po wieczornej mszy. Zapraszamy do licznego udziału rodziców z małymi dziećmi, gdyż jest to okazja do wprowadzania dziecka w klimat modlitwy wspólnotowej.
   
 • Zakończenie „Oktawy Bożego Ciała”
  będzie w czwartek o godz. 16.00 i 18.00. W tym dniu będzie błogosławieństwo małych dzieci oraz poświęcenie wianków. Zapraszamy do licznego udziału.
   
 • Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  przypada w piątek. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.00; 7.00; 8.00 i 18.00.

 • Ogólnopolska Pielgrzymka Straży Honorowej NSPJ
  do Częstochowy odbędzie się 16 czerwca; wyjazd z Placu Solidarności o godz. 5.00; zapisy w kancelarii lub telefonicznie 14 6810593.
   
 • Diecezjalne dziękczynienie młodzieży,
  przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu odbędzie się 14 czerwca 2018 r. W dziękczynieniu bierze udział młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Miejskie Gimnazjum nr 1 organizuje wyjazd klas trzecich. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału młodzież w tym diecezjalnym wydarzeniu, prosimy rodziców o zachętę daną młodym chrześcijanom umocnionym Duchem Świętym. Koordynatorem wyjazdu jest Ks. Roman.
   
 • Podziękowanie składamy
  wszystkim przygotowującym godne przeżycie Uroczystości Bożego Ciała a są to: ofiarni parafianie przygotowujący ołtarze pod „twardą ręką” s. Wieńczysławy, Chór Kameralny Św. Jadwigi prowadzony przez Andrzeja Kaputa, Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Stanisława Świerka, zespoły niosące feretrony, sztandary i baldachim, Liturgiczna Służba Ołtarza. Włożona ofiara czasu i sił z pewnością spotka się z błogosławieństwem Boga.
   
 • Odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Dębicy-Latoszynie będzie w najbliższą niedzielę – uroczysta suma o godz. 11.30. Duszpasterze zapraszają do udziału.
   
 • Zainteresowanych remontami grobów
  zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek na Starym Cmentarzu o godz. 9.00.

Festiwal Polonia Semper Fidelis

Odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Szczegóły podane są na plakatach oraz na stronach internetowych festiwalu. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich dębiczan do uczestnictwa.


V Synod Diecezji Tarnowskiej
Prace Parafialnego Zespołu Synodalnego

 Pierwsze zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbyło się 24 maja. Wyznaczonym tematem dyskusji był „Modlitwa w rodzinie chrześcijańskiej”. Uczestnicy mieli odpowiedzieć na szereg pytań wg następującego klucza: jak jest; jak powinno być; co należy zrobić, aby tak było. Praca w małych zespołach dyskusyjnych pozwoliła na dobrą wymianę spostrzeżeń, które można ująć w następujące stwierdzenia: 1)  rodziny nie mają czasu na modlitwę, wielu nie umie się modlić, dziadkowie jeszcze pilnują modlitwy; 2) konieczny jest przykład modlitwy rodziców, dobieranie właściwego czasu na modlitwę, wyjaśniania sensu modlitwy; 3) zachęta do modlitwy w działaniach duszpasterskich, w przygotowaniu do małżeństwa wyeksponować potrzebę modlitwy, wydać dobre podręczniki do modlitwy.


Kolorowe Przedszkole o profilu twórczo-kreatywnym w Dębicy ul. Skowronków 3a ogłasza zapisy na rok szkolny 2018/2019 dla dzieci w wieku 1,5 – 6 lat. Szczegóły na afiszu.