• Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  przypada już w następną niedzielę 13 maja.

 • Nowenna do Ducha Świętego
  rozpocznie się w najbliższy piątek 11 maja. Jest to przygotowanie modlitewne do przeżywania pamiątki Zesłania Ducha Świętego. 

 • Nabożeństwo Fatimskie
  będzie w najbliższą niedzielę o godz. 20.00. Z  procesją różańcową udamy się na Plac Solidarności. Prosimy o zabranie ze sobą białych lampionów.

 • Uroczystości Odpustowe w Sanktuarium Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika
  rozpoczynają się w Szczepanowie 6 maja i trwać będą do niedzieli 13 maja. Główna uroczystość pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Jeża odbędzie się w sobotę 12 maja początek o godz. 10.15. Szczegóły odpustu podane są na afiszu a także na stronach internetowych.
   
 • Spotkania modlitewno-formacyjne:
  Wspólnota Intronizacji NSPJ – piątek godz. 16.30;
  Straż Honorowa – środa godz. 16.30. 
   
 • Składka inwestycyjna
  zostanie przeprowadzona w najbliższą niedzielę. Do wyrównania mamy jeszcze rachunki za ogrzewanie kościoła oraz za generalną wymianę monitoringu i systemów alarmowych – które po kilkunastu latach pracy się zużyły. Za wszelkie ofiary składamy staropolskie Bóg zapłać.
   
 • Nabożeństwa majowe
  to piękna forma oddawania czci Matce Bożej a zarazem dobra szkoła modlitwy dla najmłodszego pokolenia. Zapraszamy do licznego udziału dzieci szkolne. Wobec licznych zajęć rodziców może warto stworzyć małe grupki dzieci z osiedla, bloku czy klatki, by pod opieką jednej dorosłej osoby mogły po prostu przyjść do kościoła na to wyjątkowe nabożeństwo odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30 zaś w niedziele o godz. 18.00.
   
 • Rozdzielanie Komunii Świętej
  w niedziele czy większe święta związane jest z pewnymi trudnościami, na które kolejny raz zwracamy uwagę; osoby, które pragną przyjąć Komunię powinny ten zamiar wyraźnie zaznaczyć kładąc rękę na sercu lub  mieć je złożone; osoby te tworzą wyraźne szpalery wzdłuż ścian bocznych i nawy głównej; pozostali znajdujący się w pobliżu powinni się tak przesunąć, by nie przeszkadzać w swobodnym przejściu kapłana rozdzielającego Komunię. Bardzo często kapłan musi się niemal przeciskać z Najświętszym Sakramentem czy raz po raz mówić słowo przepraszam, by móc przejść dalej. Prosimy o przyjęcie tych uwag stosowanie się do nich byśmy okazywali szacunek dla Eucharystii.

Wspomnienie Ks. Stanisława Fiołka

W tym roku mija 85 rocznica urodzin Ks. Prałata Stanisława Fiołka. W związku z tym 8 maja zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłego a wielce zasłużonego proboszcza naszej parafii zaś po jej zakończeniu w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej będzie „Wieczór wspomnień o Ks. Fiołku” oparty o wydaną książkę „Strudzony Pielgrzym”, autorstwa Andrzeja Kaputa i Zbigniewa Drzymały, będącą poetycką i fotograficzną refleksją upamiętniającą zmarłego kapłana. Wspominać będą również uczniowie, przyjaciele i współpracownicy Ks. Fiołka. Gośćmi wieczoru będzie rodzeństwo Ks. Prałata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i pięknych wspomnień.