• Nabożeństwo 40-godzinne rozpoczyna się w dniu dzisiejszym. Po każdej mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to przygotowanie do rozpoczęcia Wielkiego Postu i zgodnie z tradycją ma charakter wynagradzający i przebłagalny. W poniedziałek i wtorek (12 i 13 lutego) program nabożeństwa będzie następujący:
  godz.   8.00 - Msza Św. z kazaniem i rozpoczęcie adoracji.
  godz.   9.00 - adorują: Rycerstwo Niepokalanej
  godz. 10.00 - adorują: Straż Honorowa N.S.P.J., Grupy Intronizacji N.S.P.J.
  godz. 11.00 - adorują: Rodzina Franciszkańska, ludzie starsi, emeryci
  godz. 12.00 - adoracja dla wszystkich w ciszy
  godz. 13.00 - adorują: Odnowa w Duchu Świętym,
  godz. 14.00 - adoracja dla wszystkich w ciszy.
  godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia.
  godz. 16.00 - adoracja dla wszystkich w ciszy.
  godz. 17.00 - poniedziałek:  Krucjata Wyzwolenia Człowieka,
                      - wtorek: adorują rodzice, Kręgi Domowego Kościoła, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
  godz. 18.00 - Nieszpory i Msza Św. na  zakończenie adoracji.
   
 • Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
  rozpoczyna się dzisiejszą niedzielą. Poprzez modlitwy i osobistą abstynencję będziemy wspierać wysiłek Kościoła w trosce o trzeźwe społeczeństwo.
   
 • W Środę Popielcową
  rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Msze św. sprawowane będą o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 9.00; 11.00; 14.00; 16.00; 18.00. Podczas każdej będziemy posypywać głowy popiołem w duchu słów „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. W tym dniu obowiązuje post ścisły (dwa lekkie posiłki jeden do syta, i wszystkie bezmięsne) wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia a nie przekroczyli 60 roku. Pozostałych począwszy od 14 roku do końca życia obowiązuje abstynencja tzn. powstrzymanie się od potraw mięsnych. Ofiary zbierane podczas nabożeństw przeznaczone są na cele charytatywne jako jałmużna wielkopostna. Rozpoczyna się również okres Komunii wielkanocnej.

 • Nabożeństwa pokutne:
  Droga Krzyżowa
  – piątek godz. 8.30; 15.00; 17.00; 19.30 – dla młodzieży.
  Gorzkie Żale – niedziela godz. 16.00 i 18.00.
   
 • Droga krzyżowa dla dzieci
  szkolnych będzie w sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci.
   
 • Różaniec Fatimski
  będzie we wtorek 13 lutego bezpośrednio po wieczornej mszy.
   
 • Nabożeństwo do Św. Jana Pawła II
  przypadające w piątek 16 lutego zostaje odwołane z racji Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
   
 • Druga rocznica śmierci Księdza Prałata Stanisława Fiołka
  przypada w najbliższą niedzielę 18 lutego. O godzinie 10.30 zostanie odprawiona msza św. o wieczną radość dla zmarłego. Pamiętajmy w naszych modlitwach w tym dniu o zmarłym zacnym proboszczu naszej parafii.
   
 • Uwaga narzeczeni!
  Kwietniowy dzień skupienia dla narzeczonych w Parafii Św. Jadwigi nie odbędzie się z racji przypadającej w tym dniu Wielkanocy (I niedziela miesiąca). Natomiast w 3 niedzielę kwietnia czyli 15.04 można skorzystać z dnia skupienia w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy o godz. 13.00 – dolny kościół. Prosimy o uwzględnienie tej zmiany w swoich planach.

Rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy

Rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbywać się będą w naszej Parafii w dniach 23-25 lutego 2018 r. Rekolekcje prowadził będzie Ks. Leszek Woźnica ze Zgromadzenia Księży Filipinów z Gostynia. Do udziału w Rekolekcjach zapraszamy osoby przeżywające problem uzależnienia od alkoholu, narkotyków, hazardu czy innych nałogów oraz ich rodziny i bliskich. Pragnienie uczestnictwa w rekolekcjach, prosimy niezwłocznie zgłosić w kancelarii Parafii Św. Jadwigi w Dębicy lub na poniedziałkowym spotkaniu Wspólnoty KWC, ze względów organizacyjnych oraz w celu odebrania programu rekolekcji i uzyskania bliższych informacji. Zaznaczamy, że jest ograniczona ilość miejsc.