• Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kociołowie na Wschodzie
  obchodzimy w dniu dzisiejszym. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w takich krajach jak Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Rosja, Mołdawia, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Tadżykistan, Kirgizja, Uzbekistan oraz Serbia. Aktualnie Kościołowi za wschodnia granicą służy 250 kapłanów diecezjalnych, 320 zakonnych, 360 sióstr oraz osoby świeckie. Funkcjonowanie Kościoła w tych krajach jest w zasadzie możliwe tylko dzięki materialnemu wsparciu z zagranicy. Dziękujemy wszystkim wspierającym, często naszych rodaków, za wschodnią granicą. Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na ten cel. 

 •  Msze roratnie w Adwencie
  odprawiane są w dni powszednie Adwentu o godz. 6.00 zaś dla dzieci wraz z rodzicami o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, gdyż jest to i tradycyjna i aktualne forma przygotowania duchowego do przeżycia kolejnej pamiątki przyjścia Boga na świat.

 •  Wspomnienie  Matki Bożej z Guadalupe
  przypada we wtorek 12 grudnia. Zapraszamy wszystkich uczestników ubiegłorocznej pielgrzymki do Meksyku na Mszę św. o godz. 18.00.

 •  Różaniec fatimski
  będzie w środę 13 grudnia, bezpośrednio po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 •  Błogosławione opłatki wigilijne
  będzie można otrzymać w naszym kościele w drugą, trzecią  i czwartą niedzielę Adwentu (Wigilia). Niech właśnie te opłatki goszczą na naszych stołach w Wigilijny wieczór. Jest to wyraz więzi wyrastającej z wiary przeżywanej także w kościele parafialnym gdzie się uświęcamy poprzez sakramenty i sakramentalia. Przyniesienie opłatka właśnie z kościoła jest jednym z elementów religijnego przeżywania wigilii. Nie pozbywajmy się polskiej tradycji szanującej sacrum na  rzecz konsumpcji.

 •  Jubileusze małżeńskie złote i srebrne (50-lecie i 25-lecie)
  w mijającym roku przeżywa wiele par małżeńskich. Zapraszamy małżonków do wspólnego świętowania w Niedzielę Świętej Rodziny 31 grudnia. Prosimy o zgłaszanie jubilatów w kancelarii parafii.

 •  Klasy II i III Gimnazjum
  w ramach spotkań formacyjnych przygotowujących do sakramentu bierzmowania w grudniu przychodzą przynajmniej dwa razy na Roraty i podpisują spotkanie w indeksie.

 •  Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klas szóstych
  odbędzie się 12. grudnia. Przychodzimy na Roraty, na godz. 18.00 i zabieramy indeksy.

 •  „Małe Kolędowanie Wielkich Serc”
  – to okazja do wspólnego kolędowania w Kościele Św. Jadwigi w niedzielę 7 stycznia o godz. 18.00. Ideą tego wydarzenia jest wspólny śpiew animowany przez chór, małe zespoły czy nawet osoby indywidualnych. Chór kameralny Św. Jadwigi przygotowuje całość koncertu, niemniej jednak zapraszamy także do udziału osoby potrafiące śpiewać kolędy (tak solo jak i w duecie, tercecie itd.). Prosimy o zgłoszenia do organisty celem ustalenia tytułów i sposobu wykonywanych kolęd. 

 •  Kolejne „Spotkanie z Biblią”
  odbędzie się 16 grudnia w auli Kościoła Klasztornego przy ul. Krakowskiej 15. Spotkanie prowadzi Ks. Piotr Łabuda a do udziału zapraszają Siostry Służebniczki.

 •  Adwentowy dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych
  odbędzie się w Bazylice Katedralnej w Tarnowie w sobotę 16 grudnia, rozpoczęcie o godz. 13.30. W programie – konferencja, adoracja, Msza św. i agapa.

 • Komenda Powiatowa Policji w Dębicy
  zwraca się z apelem do mieszkańców w związku z wypadkami z udziałem pieszych. Policja apeluje o noszenie wieczorną i nocną porą elementów odblaskowych, które w bardzo dużym stopniu poprawiają bezpieczeństwo pieszego. Ponadto apeluje o wzajemne zrozumienie pomiędzy pieszymi a zmotoryzowanymi, o proste gesty kultury, życzliwości, zachowanie bezpiecznej prędkości zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych a także umożliwienie pieszym przejścia przez ulicę.

 • Składka w najbliższą niedzielę
  przeznaczona będzie na wsparcie budowy Kościoła p.w. Św. Jana Pawła II w Nowym Sączu, której patronuje nasza parafia. Kazania wygłosi w tym dniu proboszcz tejże parafii Ks. Zbigniew Biernat. Prosimy o ofiarność.