• W najbliższą Niedzielę 19 listopada Wspólnota Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
  w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy z racji 25-lecia swojego istnienia i posługi świętować będzie Jubileuszową Uroczystość dziękczynna po hasłem: ”Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”. Uroczystość rozpocznie się w Kościele Św. Jadwigi w Dębicy o godz. 10.30 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego, Przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Druga część Jubileuszowego Spotkania połączona z okolicznościowym panelem i agapą odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej. W duchu wdzięczności za dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w naszej Parafii zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

 •  Różaniec fatimski
  będzie w poniedziałek 13 listopada bezpośrednio po wieczornej mszy.

 •  Postać Świętego Jana Pawła II
  jest nam bardzo bliska. Wspominamy Go przy różnych okazjach, chociażby Zaduszki z Janem Pawłem II czy kolejna rocznica odejścia do Domu Ojca, mamy też pomnik stojący na wymownym Placu Solidarności. Potrzeba nam jednak ożywienia więzi duchowej z tym wielkim świętym. Toteż w każdym miesiącu, w szesnastym dniu po wieczornej mszy będzie krótkie nabożeństwo ku czci Św. Jana Pawła II. Rozpoczynamy już w najbliższy czwartek.  Zapraszamy.

 • Spotkanie klas szóstych
  przygotowujące do bierzmowania będzie we wtorek, 14  listopada o godz. 16.30. Zaczynamy w kościele, przynosimy indeksy.

 •  Zebranie Parafialnego Oddziału Caritas
  będzie we wtorek o godz. 16.30. Informujemy o nieustannej możliwości włączenia się w posługę charytatywną wobec potrzebujących pomocy.

 •  Spotkania formacyjne przed bierzmowaniem:
  klasy II Gimnazjum
  - 17 listopada, godz. 16.30;
  klasy III Gimnazjum - 24 listopada, godz. 16.30.

 •  Spotkania modlitewno-formacyjne:
  Rycerstwo Niepokalanej – środa, godz. 16.30;
  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – środa, godz. 19.00;
  Towarzystwo Przyjaciół WSD – środa, godz. 19.00.

 •  Kwesta przeprowadzona pierwszego listopada
  przez Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem w Dębicy przyniosła dochód w wysokości 11 166 zł i 75 gr. Piękne podziękowanie Towarzystwo składa tym wszystkim, którzy rozumiejąc tę społeczną potrzebę wspierają swoim groszem kolejne etapy renowacji.

 •  Składamy podziękowanie
  tym, którzy poparli swoim podpisem Obywatelską Inicjatywę Ustawodawczą Zatrzymaj Aborcje. W sumie złożono 446 podpisów popierając ważne działania na rzecz szacunku dla życia człowieka.

Rada Duszpasterska Parafii Św. Jadwigi w Dębicy

Zgodnie z wynikami wyborów do Rady Duszpasterskiej Parafii Św. Jadwigi w Dębicy, które odbyły się 15 października do Rady Duszpasterskie z wyboru weszły następujące osoby:

 1. Bielatowicz Elżbieta -107 głosów
 2. Winiarska Urszula - 105
 3. Bazuła Emilia - 100
 4. Łoch Robert - 81
 5. Hończak Józef - 80
 6. Wróbel Marta - 76 
 7. Papuga Zenon - 68 
 8. Pisarczyk Grażyna - 60 
 9. Róg Helena - 57
 10. Kuciemba Tadeusz - 56

Gratulujemy wyboru i życzymy pomyślnej współpracy dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Pełny skład Rady, do której wchodzi również pięć osób z urzędu oraz pięć osób z mianowania podamy w najbliższym czasie. Pierwsze zebranie Rady Duszpasterskiej VI kadencji będzie w  czwartek 23 listopada o godz. 19.00.

 

Elektrośmieci – pomoc misjom i ekologia!

Zbiórka elektrośmieci to kolejna akcja prowadzona przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zbierany jest zużyty sprzęt – RTV - radia, telewizory, itp. oraz sprzęt AGD – lodówki, pralki itp. Zużyty sprzęt przywozimy na podwórko plebanii w dniach od 13 do 17 listopada w godz. 7.30 – 17.00 (17 listopada do godz. 15.00). Uzyskane kwoty przeznaczone są na pomoc Małym Siostrom Miłosierdzia prowadzącym szpitale dla najuboższych na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zachęcamy do jesiennego wyczyszczenia pomieszczeń z niepotrzebnego sprzętu a przy okazji możemy w ten sposób skutecznie wesprzeć misje Kościoła Katolickiego.