• Narodowe Święto Niepodległości
  przypada w sobotę 11 listopada. Uroczystości rozpoczną się na Rynku o godz. 10.00 przemówieniami oraz ceremoniałem wojskowym i pieśniami legionowymi. O godz. 11.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny we Farze Św. Jadwigi a o godz. 12.00 nastąpi złożenie kwiatów pod figurą matki Bozej na Placu Gryfitów. Wieczorem w DK Kosmos będzie uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonych dla Miasta Dębica oraz koncert. Organizatorzy zapraszają do licznego udziału w tych wydarzeniach związanych ze Świętem Niepodległości.

 •  Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Nadzieja"
  zaprasza w piątek 10 listopada, po Mszy Świętej wieczornej, na adorację z modlitwą o uzdrowienie w kaplicy w Domu Świętej Jadwigi.

 •  Spotkania modlitewno-formacyjne:
  Straż Honorowa – środa godz. 16.30;
  Wspólnota Intronizacji NSPJ – piątek godz. 16.30.

 •  Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne
  organizowane przez Wspólnoty Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się w Parafii Św. Jadwigi w dniach 20 i 21 listopada. Rozpoczęcie Mszą Świętą w poniedziałek o godz. 18.00, całonocne czuwanie i zakończenie we wtorek Mszą o godz. 18.00. Szczegółowy program czuwania podany jest na plakacie.

 •  Ostatnie zebranie dotychczasowej Rady Duszpasterskiej
  będzie w środę 8 listopada o godz. 19.00. Poświęcone ono będzie podsumowaniu kończącej się kadencji i podziękowaniu za współpracę. Serdecznie zapraszamy.

 •  Przyjęcie Komunii Świętej powinno przebiegać
  w postawie pełnej dostojeństwa i szacunku. W naszym kościele, ze względu na małą powierzchnię, nie można rozdzielać Komunii poprzez tzw. procesje czyli podchodzenie do kapłana udzielającego Komunii. W dni powszednie wierni podchodzą do ołtarza i klękając przyjmują Komunię w sposób godny i piękny oraz uświęcony tradycją. W niedziele i święta oraz gdy nabożeństwa gromadzą znaczną liczbę wiernych musimy stosować inne rozwiązanie – wierni przyjmują Komunię Święta stojąc w szpalerach w nawie głównej oraz w przejściach wzdłuż ścian bocznych. Tworzymy równe szpalery i przyjmujemy postawę jasno wyrażającą chęć przyjęcia Komunii – złożone lub położone na sercu ręce, a na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy wyraźnie „Amen”. Wtedy nie klękamy, gdyż to utrudnia rozdzielanie Komunii i tworzy trudności w przemieszczaniu się. Prosimy również o wyście z ławki, gdyż kapłan nie jest żyrafą i nie może w tej posłudze przyjmować postawy ekwilibrystycznej podać Komunię niemal kładąc się na ławce. Przyjmijmy te uwago i stosujmy je, by przyjęcie Komunii Świętej było pięknym przeżyciem a nie jeszcze jedną formalnością.

 •  Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza Zatrzymaj Aborcje
  to kolejny wysiłek zmierzający do pełnego zachowania prawa naturalnego i Bożego „Nie zabijaj”. Projekt ustawy poparł Episkopat, lecz trzeba także i naszego poparcia. Dlatego dzisiaj prosimy o złożenie stosownego podpisu na listach popierających inicjatywę. Listy można będzie podpisać także w poniedziałek i wtorek w kościele. Trzeba mieć przy sobie PESEL.

 Elektrośmieci – pomoc misjom i ekologia!

Zbiórka elektrośmieci to kolejna akcja prowadzona przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zbierany jest zużyty sprzęt – RTV - radia, telewizory, itp. oraz sprzęt AGD – lodówki, pralki itp. Zużyty sprzęt przywozimy na podwórko plebanii w dniach od 13 do 17 listopada w godz. 7.30 – 17.00 (17 listopada do godz. 15.00). Uzyskane kwoty przeznaczone są na pomoc Małym Siostrom Miłosierdzia prowadzącym szpitale dla najuboższych na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zachęcamy do jesiennego wyczyszczenia pomieszczeń z niepotrzebnego sprzętu a przy okazji możemy w ten sposób skutecznie wesprzeć misje Kościoła Katolickiego.