• Zakończenie „Oktawy Bożego Ciała”
  będzie w czwartek o godz. 16.00 i 18.00. W tym dniu będzie błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków. Zapraszamy do licznego udziału.

 • Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  przypada w piątek. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.00; 7.00; 8.00 i 18.00.
  W tym tygodniu kończy się rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Tradycja katolicka wskazuje na potrzebę podziękowania Bogu za miniony czas kształtowania młodego człowieka tak intelektualnie jak i moralnie. Prosimy rodziców by zadbali o udział swoich pociech w dziękczynieniu.

 • Nabożeństwa na zakończenie roku szkolnego
  będą odprawione w tym tygodniu wg następującego porządku:
  klasy III Gimnazjum Miejskiego Nr 1 – czwartek, godz. 15.00;
  Liceum Ogólnokształcące im. Króla Wł. Jagiełły oraz Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika – piątek, godz. 8.00;
  Szkoła Podstawowa Nr 9 – piątek, godz. 9.00;
  Miejskie Gimnazjum Nr 1 – piątek, godz. 10.00.

 • Dzieci i młodzież kończącą rok szkolny
  zapraszamy do skorzystania ze Sakramentu Pokuty podczas nabożeństw popołudniowych w tym tygodniu.  

 • Diecezjalne Święto Rodziny
  odbywa się w dniu dzisiejszym w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim.  Wspieramy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii by mogły odpowiedzialnie realizować zadania postawione przez Boga a żyjąc godnie ubogacały społeczeństwo.

 • „Kim On właściwie jest. Idźcie i głoście”
  to hasło XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 a zakończy 25 sierpnia. Koszt uczestnictwa wynosi 90 zł; jeżeli idzie druga osoba z tej samej rodziny to płaci 60 zł; drugie i następne dzieci z rodziny tylko 20 zł. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafii.

 • Podziękowanie składamy organizatorom Festynu Parafialnego Św. Jadwigi,
  głównie Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich i Caritasowi. Przygotowanie festynu trwało blisko dwa miesiące i w tym czasie wiele osób poświęciło bezinteresownie swój czas i talent dla zorganizowania tej ważnej w naszym środowisku imprezy. Dziękujemy również władzom naszego miasta, powiatu i gminy wielu firmom i osobom indywidualnym, Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 9 za wsparcie tego wydarzenia. To podziękowanie należy się również Ks. Stanisławowi Schabowi, który z ramienia parafii zajmuje się organizacją festynu.  

 • Diecezjalne uwielbienie – „Laboratorium Miłości”
  odbędzie się  23 czerwca w Tarnowie, Aleja MB Fatimskiej. W programie: świadectwa uczestników ŚDM, katecheza, uwielbienie tańcem i śpiew. Zachęcamy młodzież z gimnazjum i szkół średnich do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Z naszej parafii będzie organizowany autokar. Zapisy do wtorku u katechetów. Wyjazd z Placu Solidarności o godz. 17.00.

 • Nabożeństwa czerwcowe
  to okazja do zastanowienia się nad upodabnianiem swojego serca do Serca Bożego. Odprawiane jest codziennie po wieczornej Mszy zaś w niedziele po Mszy o godz. 17.00.

 • Uroczystości odpustowe:
  NSPJ - niedziela 25 czerwca Dębica–Latoszyn, godz. 11.30;
  Św. Piotra i Pawła – niedziela 25 czerwca Stasiówka, godz. 11.00.
  Duszpasterze tych parafii serdecznie zapraszają do udziału.