• Informacja dotycząca strony internetowej

 W związku z budową nowej strony internetowej naszej parafii informujemy, że jutro (tj. 12.06.2017r.) w godzinach wieczornych strona internetowa naszej parafii (swjadwiga.info) będzie niedostępna. Przepraszamy za utrudnienia.

 • Nabożeństwo fatimskie
  będzie we wtorek 13 czerwca bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej czyli ok. godz. 18.30. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian, zabieramy ze sobą lampiony. 
   
 • Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek 15 czerwca.
  Procesja Eucharystyczna wiodąca ulicami miasta jest wyrazem wiary w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Udział w procesji jest osobistym świadectwem życia Eucharystią zaś w wymiarze wspólnoty wierzących jest hołdem składanym Chrystusowi obecnemu w „swoim ludzie”. Główna procesja rozpocznie się Mszą św. w Farze św. Jadwigi o godz. 9.30. O godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami - Cmentarną, Rzeszowską, Rynek, Piekarską, Kościuszki, Popiełuszki na Plac Solidarności gdzie nastąpi zakończenie procesji. Bezpośrednio po zakończeniu procesji w Kościele św. Jadwigi zostanie odprawiona Msza św. Udział tylko w  procesji nie zastępuje udziału we Mszy Świętej. 
   
 • Msze Św. w Uroczystość Bożego Ciała będą odprawiane w Farze św. Jadwigi o godz. 6.00; 7.30; 9.30 (przed procesją); ok.12.00 (po procesji) i 19.00.
 • Popołudniowe procesje w Parafiach -
  Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00 i
  Matki Bożej Anielskiej o godz. 17.00.

   
 • Do udziału w procesji zapraszamy
  i zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta zwłaszcza małe dzieci i dzieci pierwszokomunijne. Zapraszamy wszelkie poczty sztandarowe reprezentujące ludzi identyfikujących się z wiarą katolicką, szczególnie poczty NSZZ Solidarność. Procesję uświetni Miejska Orkiestra Dęta. Wszelkie asysty związane z baldachimem, feretronami, sztandarami, liturgią, straż św. Jadwigi, prosimy o należyte przygotowanie do procesji.
   
 • Do wszystkich uczestników procesji
  kierujemy apel o należyte skupienie, powagę, zaniechanie zbędnych rozmów, zaniechanie sesji fotograficznych i filmowych, dostosowywanie się do poleceń służb porządkowych, zachowanie układu procesji i wytrwanie do końca. Matki opiekujące się dziećmi sypiącymi kwiaty prosimy o dopilnowanie spójnego szpaleru i należytej estetyki procesji.
   
 • Cztery ołtarze na trasie procesji
  przygotowują następujące grupy: ołtarz I – kolejarze, i mieszkańcy ul. Kolejowej, Strumskiego i Rzeszowskiej; ołtarz II – Kręgi Rodzin, SRK, Rycerstwo Niepokalanej, Straż Honorowa i mieszkańcy ul. Głowackiego, Puszkina; ołtarz III – rzemiosło, mieszkańcy Rynku, Sobieskiego, Targowa, Strażacka; ołtarz IV – KWC, Odnowa w Duchu Św., RŚŻ i mieszkańcy ul. Cmentarnej. Przedstawicieli tych grup zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Celem spotkanie będzie szczegółowe omówienie zadań a także prośba o przygotowanie skromnych kwiatów.   
   
 • Przypominamy o patronacie nad figurami procesyjnymi:
  figura NSPJ – Straż Honorowa; figura MB Niepokalanej – Rycerstwo Niepokalanej; figura MB Królowej – Rycerstwo Niepokalanej; figura św. Józefa – p. Edward Wołoch z grupą mężczyzn; figura św. Jadwigi – Rada Duszpasterska; figura św. Teresy – Odnowa w Duchu Świętym; figura Dzieciątka Jezus – ministranci. Figury znajdują się w magazynie na plebanii. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie figur. 
   
 • Ogrodników i kwiaciarnie
  prosimy o ofiarowanie kwiatów do dekoracji ołtarzy a także pomoc florystyczną.

 • W Oktawie Bożego Ciała
  uroczystą Eucharystię wraz z procesją celebrowana będzie codziennie o godz. 18.00. Do udziału zapraszamy szczególnie dzieci pierwszo-komunijne w strojach liturgicznych.

 • Spotkanie z relikwiami Świętego Brata Alberta
  będzie możliwe w najbliższą niedzielę podczas Mszy o godz. 10.30. Ta peregrynacja relikwii związana jest z przeżywanym w Kościele Rokiem Brata Alberta.  
   
 • Akcja pomocy ofiarom wojny w Aleppo „Rodzina rodzinie”
  została przyjęta przez parafian bardzo dobrze czego dowodem jest pierwsza zbiórka przeprowadzona w ubiegłą niedzielę przez parafialny Oddział Caritas. Zebrana kwoto to równe 7600 co wystarczy na sfinansowanie pomocy syryjskim rodzinom przez okres trzech miesięcy. Następna zbiórka będzie dopiero we wrześniu. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

 • Przybliżamy pierwszą rodzinę (z pięciu),
  której pomaga nasza parafia. Jest to rodzina, której głową jest Abdallah Jirji Haddad. Mieszka w Aleppo z żoną i dwójką małych dzieci. Rodzina jest biedna bez żadnych źródeł dochodu i bez pracy. W wojnie stracili dom i wszelki dobytek. Potrzebują opłacić koszty wynajmu mieszkania, zakupić wodę i żywność, które są niestety bardzo drogie. Dużym wydatkiem jest też dostęp do prądu wytwarzanego przez agregaty. Rodzina jest wyznania syriacko-katolickiego.
   
 • Długopisy ze Świętą  Jadwigą
  będą dzisiaj rozprowadzane przez dzieci że świetlicy Nazaret. W ten sposób zbierają  fundusze na wakacyjny wyjazd.

   

XVI Parafialny Festyn Rodzinny Świętej Jadwigi
„Dzieci Bożym darem”

odbędzie się w niedzielę 18 czerwca na stadionie Szkoły Podstawowej Nr 9. Początek o godz. 16.00 zakończenie o godz. 21.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian i  dębiczan. Szczegóły w załączonej ulotce. 

„BICYKLOMANIA”

To kolejna edycja pikniku rowerowego promującego aktywny styl życia, rowerowej kultury, bezpiecznej jazdy a także do rodzinnej wyprawy. Impreza odbędzie się w sobotę 17 czerwca start o godz. 9.00 z Placu Solidarności i przejazd trasą Dębica, Straszęcin. Wola Wielka, Wiewiórka, Róża, Zasów, Bobrowa, Wola Żyrakowska, Żyraków, Dębica – stadion przy Ratuszu. Do pokonania dystans 35 km, przewidywany czas przejazdu z odpoczynkiem to 3 godziny. Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w ramach grupy parafialnej – koordynatorzy: Ks. Rafał Budzik i Ks. Jan Majocha.

Koncert Uwielbienia „Niebo w sercu – miłość w nas”

w wykonaniu zespołów KIK Muza z Pilzna i New Day z Gorlic odbędzie się 15 czerwca na Rynku w Pilźnie. Szczegóły na plakacie.