• Uroczyste Msze św. na zakończenie roku szkolnego
  są wyrazem wdzięczności Bogu za wszelkie dary otrzymywane przez dzieci i młodzież. Dziękujemy również za trud nauczycieli i wychowawców włożony w kształtowanie młodego pokolenia. Dlatego świadomi naszej więzi ze Stwórcą, zgodnie z wieloletnia tradycją uczniowie gromadzą się na dziękczynieniu. Porządek mszy jest następujący:
  Klasy VI Szkoły Podstawowej Nr 9  we wtorek (21.06) godz. 13.00.
  Klasy III Miejskiego Gimnazjum Nr 1 we wtorek (21.06) godz. 15.00.
  Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły oraz Zespołu Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w środę (22.06) godz. 8.00;
  Uczniowie z klas I-V Szkoły Podstawowej Nr 9 w środę (22.06) godz. 9.00;
  Młodzież Miejskiego Gimnazjum Nr 1 klasy I-II w środę (22.06)  godz. 10.00.
   
 • Wszystkich uczniów zachęcamy
  do skorzystania ze spowiedzi – wg Informatora, a także we wtorek od godz. 17.00. Rodziców prosimy o dopilnowanie, aby dzieci i młodzież katolicka zakończyła rok szkolny zgodnie z tradycją.
   
 • W środę przypada 37 rocznica śmierci Ks. Prałata Stanisława Zająca,
  proboszcza naszej parafii w latach 1968-1973. Msza św. za spokój jego duszy zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 7.00.
   
 • Uroczystość Bożego Ciała
  przypada w czwartek 23 czerwca. Procesja Eucharystyczna wiodąca ulicami miasta jest wyrazem wiary w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Udział w procesji jest osobistym świadectwem życia Eucharystią zaś w wymiarze wspólnoty wierzących jest hołdem składanym Chrystusowi obecnemu w „swoim ludzie”. Główna procesja rozpocznie się Mszą św. w Farze Św. Jadwigi o godz. 9.30. O godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami - Cmentarną, Rzeszowską, Rynek, Piekarską, Kościuszki i Rzeszowską. Bezpośrednio po zakończeniu procesji w Kościele św. Jadwigi zostanie odprawiona Msza św.
   
 • Msze Św. w Uroczystość Bożego Ciała
  będą odprawiane we Farze św. Jadwigi o godz. 6.00; 7.30; 9.30 (przed procesją); 12.00 (po procesji) i 19.00.

   
 • Popołudniowe procesje w Parafiach
  Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00
  Matki Bożej Anielskiej o godz. 17.00.

   
 • Do udziału w procesji zapraszamy i zachęcamy
  wszystkich mieszkańców naszego miasta zwłaszcza małe dzieci i dzieci pierwszokomunijne. Zapraszamy wszelkie poczty sztandarowe reprezentujące ludzi identyfikujących się z wiarą katolicką. Procesję uświetni Miejska Orkiestra Dęta. Wszelkie asysty związane z baldachimem, feretronami, sztandarami, liturgią, straż św. Jadwigi, prosimy o należyte przygotowanie do procesji.
   
 • Do wszystkich uczestników procesji
  kierujemy apel o należyte skupienie, powagę, zaniechanie zbędnych rozmów, dostosowywanie się do poleceń służb porządkowych, zachowanie układu procesji i wytrwanie do końca. Matki opiekujące się dziećmi sypiącymi kwiaty prosimy o dopilnowanie spójnego szpaleru i należytej estetyki procesji.
   
 • Cztery ołtarze
  na trasie procesji przygotowują następujące grupy:
  ołtarz I – kolejarze, i mieszkańcy ul. Kolejowej, Strumskiego i Rzeszowskiej;
  ołtarz II – Kręgi Rodzin, SRK, Rycerstwo Niepokalanej, Straż Honorowa i mieszkańcy ul. Głowackiego, Puszkina;
  ołtarz III – rzemiosło, mieszkańcy Rynku, Sobieskiego, Targowa, Strażacka;
  ołtarz IV – KWC, Odnowa w Duchu Św., RŚŻ i mieszkańcy ul. Cmentarnej.
  Przedstawicieli tych grup zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Celem spotkanie będzie szczegółowe omówienie zadań.   
   
 • Ogrodników i kwiaciarnie
  prosimy o ofiarowanie kwiatów do dekoracji ołtarzy a także pomoc florystyczną.
   
 • W Oktawie Bożego Ciała
  uroczystą Eucharystię wraz z procesją celebrowana będzie codziennie o godz. 18.00. Do udziału zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych.
   
 • Papieskie Dni Młodych w Starym Sączu
  odbędą się w dniach 29.06 – 3.07.2011 r. Informacje szczegółowe: www.centrum.stary.sacz.pl .
   
 • Miasteczko Modlitewne bł. Karoliny
  to spotkanie młodych w dniach 25 lipca – 2 sierpnia w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Więcej informacji i zgłoszenia: www.miasteczko.ksm.org.pl