• Nową monstrancję
  jako dar z okazji przyjęcia I Komunii Świętej podarowały dzieci z klas II wraz z rodzicami. Neogotycka monstrancja wykonana specjalnie dla naszej parafii posiada oprócz figury Chrystusa, figurę Św. Jadwigi Śląskiej oraz figurę Bł. Jana Pawła II. Jest to wyjątkowa pamiątka roku beatyfikacyjnego nawiązująca do starej tradycji patronatu nad parafią i miastem. Fundatorom tak dzieciom jak i rodzicom składamy imieniem całej wspólnoty parafialnej  podziękowanie.
   
 • Msza św. przy Krzyżu u pp. Miazgów
  w intencji mieszkańców ul. Świętosława, Wiśniowej i Malinowej zostanie odprawiona 27 maja o godz. 18.00. 
   
 • Do grona ministrantów
  zostanie przyjętych 14 chłopców w niedzielę 29 maja podczas Mszy Św. o godz. 14.00. Zapraszamy rodziny nowych ministrantów do wzięcia udziału w tej uroczystości.
   
 • Uroczysta Msza św. z okazji 25 lecia Ruchu Światło-Życie
  w rejonie Dębica pod przewodnictwem ks. Moderatora diecezjalnego Pawła Płatka odbędzie się w niedzielę 29 maja o godz. 10.30. zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła, dorosłych i młodzież zaangażowaną w tym czasie w działalność tego ruchu.
   
 • Narzeczeni zamierzający zawrzeć sakramentalny związek małżeński
  proszeni są o wcześniejsze (telefoniczne lub osobiste) ustalenie daty ślubu oraz terminu sporządzenia protokołu. Do protokołu konieczne są następujące dokumenty: dowody osobiste, metryki chrztu jeżeli któraś ze stron było chrzczona w innej parafii, świadectwa katechizacji przedmałżeńskiej, ostatnie świadectwa z katechizacji ze szkoły podstawowej lub gimnazjum oraz szkoły średniej – do wglądu.
   
 • Koncert zatytułowany „Ave Maria w Muzyce”
  odbędzie się 28 maja o godz. 19.00 w Kościele Ducha Świętego w Dębicy. Na program koncertu złożą się utwory wokalno-organowe, napisane przez kompozytorów na przestrzeni trzech stuleci, począwszy od XVIII do XX wieku (między innymi: Adolfa Dossa, Franza Schuberta, Allessandro Stradelli)  do słów Pozdrowienia Anielskiego i innych, głównie modlitewnych tekstów ku czci Matki Bożej. Program koncertu dopełnią dzieła organowe Johanna Sebastiana Bacha (Fantazja i fuga c-moll), Josepha Haydna (Adagio i rondo G-dur) i Feliksa Nowowiejskiego (fragmenty drugiej części Oratorium „Quo vadis” w transkrypcji organowej). Wykonawcami koncertu będą: organista Marek Stefański oraz bas-baryton ks. Tomasz Jarosz, absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Krakowie. W bieżącym roku koncerty organowe w kościele Św. Ducha w Dębicy organizowane SA już po raz dziesiąty.
   
 • Rekolekcje wakacyjne dla dziewcząt
  z gimnazjum, szkół średnich oraz studentek organizują Siostry Służebniczki Dębickie.
  Bliższe informacje; tel. 14 6704881;
  www.mlodziez.bdnp.pl; młodzież@bdnp.opoka.org.pl