• Niedzielę Kapłańską
  przeżywamy dzisiaj w naszej diecezji, która jednocześnie rozpoczyna „Tydzień modlitw o powołanie do służby Bożej w Kościele”. Codziennie będziemy modlić się o nowe powołania szczególnie z naszej parafii. W obecnym roku święcenia kapłańskie w niedzielę 8 maja przyjął diakon Bartłomiej Parys zaś w  tarnowskim Seminarium studiuje jeden kleryk. 

 • W naszej parafii szczególną troskę o dar powołań
  podejmują członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie. Spotkania formacyjne odbywają się w każdy trzeci wtorek miesiąca o godz.19.00 , natomiast modlitewne -  w każdą trzecią środę miesiąca o godz. 18.00 podczas Eucharystii i nowenny do MBNP. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w działalność tej grupy.
   
 • Trwają „nabożeństwa majowe”
  odprawiane codziennie o godz. 18.30 zaś w niedziele o 18.00.  Zapraszamy do udziału wszystkich parafian. Jednocześnie przypominamy o dobrym zwyczaju gromadzenie się na „majówki” przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach.

 • Rocznica I Komunii Świętej
  dla klas III szkoły Podstawowej Nr 9 będzie w najbliższą niedzielę (22.05) o godz. 14.00. Dzieci będą mogły skorzystać ze spowiedzi świętej w czwartek od godz. 17.00. Prosimy rodziców o pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tychże dzieci do rocznicy. 

 • Spotkanie Duszpasterskiej Grupy Dzieci Niepełnosprawnych
  będzie w poniedziałek 16 maja o godz. 15.30. Zapraszamy dzieci oraz opiekunów.
   
 • Biały tydzień
  przeżywać będą dzieci pierwszokomunijne. Od poniedziałku do soboty włącznie dzieci wraz z rodzicami uczestniczyć będą we Mszy św. I specjalnych modlitwach związanych z tematem dnia. Prosimy o udział wszystkich dzieci w każdym dniu. Jest to ważny etap wdrażania dziecka w życie eucharystyczne.

 • Dekanalne Modlitewne Spotkanie Młodzieży
  pod hasłem „ Nie lękajcie się być świętymi!” odbędzie się  20 maja (piątek) o godz. 20.00 w naszym kościele. W programie modlitwa uwielbienia(w kościele)  i ok. 21.00 majówka( pod pomnikiem bł. Jana Pawła II). Zapraszamy młodzież i wszystkich parafian do wspólnego uwielbienia Boga za dar beatyfikacji Przyjaciela Młodych – Jana Pawła II.

 • Spotkania modlitewno – formacyjne:
  Rycerstwo Niepokalanej – środa godz. 16.30;
  Towarzystwo Przyjaciół WSD – środa godz. 19.00;
  Stowarzyszenie Rodzin katolickich – środa godz. 19.00.

 • Zachęcamy do oglądnięcia znakomitego filmu o Bł. Janie Pawle II filmu „Szukałem was”.
  Kino „Śnieżka” aktualnie wyświetla ten film do 17 maja włącznie o godz. 18.00.  

 • Dębickich motocyklistów
  zaprasza Parafia NSPJ w Dębicy - Latoszynie na Mszę św. w niedzielę 22.05.2011 o godz. 11.30. Po zakończonej mszy motocykliści wyrusza w pielgrzymce-paradzie na Plac Solidarności by oddać hołd nowemu błogosławionemu Janowi Pawłowi II a następnie udadzą się do Pustkowa na Górę Śmierci by oddać cześć pomordowanym w czasie II Wojny Światowej.

   
 • Podziękowania
  Uroczystości beatyfikacyjne zdominowały początek maja toteż teraz powracam do miłego obowiązku podziękowania za przygotowanie i pomoc w przeżywaniu największego święta jakim jest Zmartwychwstanie Pańskie.
  Składamy podziękowanie następującym osobom i grupom:
  - sprzątającym nasz kościół 
  - wykonującym dekoracje świąteczne pod przewodnictwem s. Wieńczysławy, szczególnie Beacie i Bogusławowi Kosińskim, Tadeuszowi Kuciębie, Marcinowi Grabowemu oraz Stanisławie i Władysławowi Mytkosiom.
  - ofiarodawcom kwiatów – pp. Monice i Wojciechowi Wieczorkom  
  - Różom Różańcowym za złożone ofiary - Róża św. Klary, św. Zofii, św. Piotra, św. Małgorzaty, Św. Ryty, Św. Heleny, Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Matki Bożej Miłosierdzia, Św. Elżbiety, Św. Jadwigi, Św. Barbary, Św. Marii Magdaleny, Bł. Karoliny Kózka, Św. Genowefy, Św. Faustyny, Św. Agaty,  Marii Teresy Ledóchowskiej, Niepokalanego Poczęcia NMP, Św. Juli, św. Weroniki, św. Kingi oraz Franciszkański Zakon Świeckich i pan Eugeniusz Mika
  - ministrantom i lektorom za piękną posługę liturgiczną
  - Parafialnej Straży Św. Jadwigi w osobach Niezgoda Kazimierz, Gwóźdź Bogdan, Sulisz Jarosław, Cich Paweł, Wilk Bartłomiej, Szeliga Kacper oraz Towarzystwu Strzelec za pełnioną straż przy Grobie Pana Jezusa
  - Miejskiej Orkiestrze Dętej pod dyrekcja Pana Stanisława Świerka za uświetnienie procesji rezurekcyjnej
  - członkom Parafialnego Oddziału Caritas z wykonane i rozprowadzone małe palmy oraz paschaliki
  - Siostrom Służebniczkom za wszelaką pomoc w tych ważnych dniach
  - wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przekazali naszym duszpasterzom życzenia świąteczne