• Dzisiejsze uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II są radością dla całego Kościoła. Szczególny powód do dumy ma Kościół w Polsce, gdyż to Syn tego Narodu został wyniesiony na ołtarze. Wydarzenie to staje się dla nas nowym wyzwaniem i zadaniem.

 • Uroczystość NMP Królowej Polski i przypadające w tym dniu Święto Narodowe 3 Maja w obecnym roku połączymy z DĘBICKIM DZIĘKCZYNIENIEM BOGU ZA BEATYFIKACJĘ SŁUGI  BOŻEGO JANA PAWŁA II. O godz. 11.00 na Placu Solidarności zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Jeża. Zapraszamy do tego dziękczynienia wszystkich mieszkańców Dębicy. Mszę poprzedzi program poetycki wprowadzający w klimat uroczystości - początek godz. 10.30.  Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy przejdą na Plac Gryfitów by przy figurze Matki Bożej będącej wotum za odzyskanie niepodległości, złożyć wiązanki kwiatów.
   
 • Msze św. w Uroczystość NMP Królowej Polski
  będą celebrowane o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 11.00 (Plac Solidarności); 18.00.
   
 • Diakon Bartłomiej Parys
  nasz parafianin przyjmie w najbliższą niedzielę 8 maja, święcenia kapłańskie w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie. Wspieramy modlitwami misyjne powołanie naszego rodaka i wyrażamy radość z kolejnego kapłana idącego w świat by głosić Chrystusa Zmartwychwstałego. Mszę Prymicyjną neoprezbiter odprawi w dniu 5 czerwca br.  

   
 • Pierwszy czwartek, piątek i sobota przypadają w tym tygodniu.
  Adoracja wynagradzająca w czwartek bezpośrednio po nabożeństwie majowym. W piątek nabożeństwo ku czci NSPJ o godz. 7.00, 8.00 i 16.30. Spowiedź będzie od godz. 16.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00; 8.00; 18.00.
   
 • Kapłani odwiedzą chorych
  w piątek od godz. 8.30 z wyjątkiem dwóch księży: ks. Rafała Słomby i ks. Mariana Dudy, którzy ze względu na egzaminy maturalne rozpoczną odwiedziny o godz. 12.00. Prosimy o uwzględnienie tej zmiany.
   
 • Czuwanie młodzieży 
  w pierwszy piątek maja rozpocznie się o godz. 19.30. Zapraszamy do udziału młodych z naszej parafii. 
   
 • Nabożeństwa majowe
  odprawiane są w dni powszednie o godz. 18.30 zaś w niedziele o godz. 18.00. Zapraszamy zwłaszcza dzieci do udziału w tym pięknym nabożeństwie maryjnym.
   
 • Przyszła niedziela
  obchodzona jest jako „Niedziela Biblijna” – jest ona przypomnieniem o znaczeniu Pisma Świętego w rozwoju naszej wiary.
   
 • Uwaga narzeczeni!
  Dzień skupienia dla narzeczonych w miesiącu maju zostaje przeniesiony na 8 maja o godz. 10.00. Również pierwsze spotkanie dla narzeczonych w Poradni Rodzinnej będzie we wtorek 10 maja.
   
 • Stary Cmentarz!
  Zainteresowanych remontami grobów zapraszamy na spotkanie na Starym Cmentarzu we wtorek 10 maja o godz. 9.00. Również w tym dniu będzie czynne Biuro ds. Starego Cmentarza w godz. 16.00 – 18.00. Osoby, które jeszcze nie zdążyły rozpocząć starań o wydanie tzw. „karty grobu” powinny skorzystać z tej okazji.