• Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego
  dla dzieci i młodzieży będą 1 września w następującym porządku:
  godz. 8.00 – Szkoła Podstawowa Nr 9;
  godz. 9.00 – Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły;
  godz. 10.00 – Miejskie Gimnazjum Nr 1.
  Zapraszamy dzieci i młodzież do rozpoczęcia nowego roku szkolnego zgodnie z katolickim zwyczajem – prośbą o Boże błogosławieństwo.
   
 • Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika
  został przeniesiony z dotychczasowej siedziby na terenie dawnego WUCH-u do budynku przy ul. Strumskiego. Msza Święta na rozpoczęcie działalności w nowym miejscu zostanie odprawiona 2 września o godz. 9.00 w Kościele Św. Jadwigi a po jej zakończeniu uroczyste przejście do nowej siedziby, otwarcie przez przedstawicieli władz samorządowych, poświęcenie oraz powiatowa inauguracja roku szkolnego 2010/2011. 
   
 • Pierwszy czwartek, piątek i sobota
  przypadają w tym tygodniu. Adoracja wynagradzająca w czwartek bezpośrednio po wieczornej mszy świętej. W piątek nabożeństwa ku czci NSPJ o godz. 7.00; 8.00; 16.30 i 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00. W sobotę nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00; 8.00; 18.00. Z posługą kapłańską do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
   
 • Dzieci szkolne zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi w czwartek od godz. 17.00.
  Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do takiej praktyki. Spowiedź w piątek ze względu na zbyt wielu chętnych jest często bardzo krótka, co w przypadku dzieci i potrzeby kształtowania ich sumień jest bardzo niekorzystne.
   
 • Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie
  w 90-tą rocznicę koronacji Cudownego Obrazu odbędzie się w dniach od 4 do 12 września. Codziennie msze święte o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 16.00; 18.00, w niedziele: 6.00; 7.00; 9.00; 11.00; 16.30; 18.00. W niedzielę 12 września poświęcenie wieńców żniwnych na sumie o godz. 11.00. Szczegóły odpustu są podane na plakacie. Kustosz Sanktuarium Pani Zawadzkiej serdecznie zaprasza do pielgrzymowania w dniach odpustu. 
   
 • Siostra Fidelisa – Lucyna Kogut,
  katechetka w Miejskim Gimnazjum Nr 1 podejmuje pracę misyjną w Witebsku na Białorusi. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla S. Fidelisy w misyjnej posłudze.
   
 • Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca,
  będzie w niedzielę 6 września o godz. 16.00.
   
 • Zebranie członków Poradni Specjalistycznej ARKA
  będzie w środę 1 września o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie.
   
 • Posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczęli z dniem 26 sierpnia nowi wikariusze:
  Ks. Marian Duda pochodzący z Kiczni  k/Łącka, wyświęcony w 2001 roku, dotychczas pracujący w Parafii Św. Antoniego w Krynicy; w naszej parafii będzie katechizował w Liceum Ogólnokształcącym Im. Króla Władysława Jagiełły.
  Ks. Rafał Budzik, pochodzący z Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie, wyświęcony w 2005 roku, dotychczas pracujący w Parafii Św. Mikołaja w Tylmanowej; w naszej parafii będzie katechetą w Miejskim Gimnazjum Nr 1. 
   
 • Serdecznie witamy
  w naszej wspólnocie S. Natanaelę – Elżbietę Adamczyk, która będzie katechizowała w Miejskim Gimnazjum Nr 1. Zastępuje s. Fidelisę podejmującą pracę na Białorusi. 
   
 • Katechetami
  w bieżącym roku szkolnym w poszczególnych szkołach będą:
  Przedszkola Nr 4, 9 i 12: S. Katarzyna Król.
  Szkoła Podstawowa Nr 9: S. Katarzyna Król, p. Agnieszka Wielgus, p. Dorota Czaja, Ks. Grzegorz Salamon.
  Miejskie Gimnazjum Nr 1: S. Natanaela–Elżbieta Adamczyk, Ks. Rafał Budzik
  Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły: Ks. Rafał Słomba, Ks. Marian Duda.
  Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika: Ks. Stanisław Schab, Ks.Wojciech Prus (Parafia Pustynia).
   
 • Posiadamy jeszcze wakacyjne numery:
  Mały Gość Niedzielny z filmem fabularnym Dzieci z Bullerbyn dla dzieci starszych oraz dla dzieci młodszych Promyczek Dobra z animowanym filmem Świat Biblii. Zapraszamy do kiosku.
   
 • Piesza pielgrzymka LSO i DSM do Matki Bożej Zawadzkiej
  w dniu 11 września 2010 r. serdecznie zapraszamy ministrantów, lektorów, dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz te, które pragną do nas dołączyć, a także naszych bliskich.