• We wtorek 17 sierpnia wyrusza 27 PPT na Jasną Górę. O godz. 6.30 na Placu Katedralnym w Tarnowie zostanie odprawiona msza św. rozpoczynająca dziewięciodniowe pielgrzymowanie. Pielgrzymka zakończy się w środę 25 sierpnia wejściem na Jasną Górę o godz. 14.00 i udziałem we Mszy św. celebrowanej o godz. 17.00 na szczycie Jasnogór-skiego Sanktuarium. Pielgrzymi są licznie odwiedzani na trasie przez swoich krewnych i znajomych. Wybierając się w takie odwiedziny dobrze jest zaplanować miejsce gdzie pra-gniemy spotkać najbliższych w taki sposób, aby nie przeszkadzać w przemieszczaniu się grup pielgrzymkowych czy nabożeństwach. Najlepszym czasem spotkania z pielgrzymami jest czas i miejsce, w którym celebrowana jest msza św. Podajemy miejsca i godziny Mszy św.: środa 18.08 Okulice, godz. 11.00; czwartek 19.08, Nowe Brzesko, godz. 7.30; piątek 20.08 Racławice godz. 10.30; sobota 21.08 Miechów godz. 7.30; niedziela 22.08 Żarnowiec, godz. 7.30; poniedziałek 23.08 Sokolniki godz.12.30; wtorek 24.08 Trzebniów godz. 8.00; środa 25.08 Jasna Góra wejście godz.14.00-16.00; Msza św. godz. 17.00. Zachęcamy do wyjazdu po pielgrzymów w dniu 25 sierpnia. Będzie to również okazja do nawiedzenia największego sanktuarium naszej Ojczyzny.
  • Maryjne apele pielgrzymkowe odbywają się w czterech parafiach dębickich, o godz. 20.00 w następującej kolejności: 17.08 – Fara Św. Jadwigi; 18.08 - Parafia Św. Krzyża; 19.08 – Parafia Miłosierdzia Bożego; 20.08 – Parafia Matki Bożej Anielskiej; 21.08 – Fara Św. Jadwigi; 22.08 – Parafia Św. Krzyża; 23.08 – Parafia Miłosierdzia Bożego; 24.08 – Parafia Matki Bożej Anielskiej. W dniu 25 sierpnia nie będzie już apelu w naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tych apelach wszystkich a szczególnie rodziny pielgrzymów i tych, którzy nie mogli wyruszyć na trasę tegorocznej pielgrzymki.

 

  • Osoby, które nie mogą uczestniczyć w tegorocznej pielgrzymce a pragną włączyć się w pielgrzymowanie mają okazję pielgrzymować w Grupie Duchowych Pielgrzymów za pośrednictwem Radia RDN Małopolska. Zapisów można dokonać w parafii (telefonicznie) lub na stronie internetowej www.ppt.lap.pl.

 

  • Informacje na temat przebiegu tegorocznej pielgrzymki można uzyskać n stronach internetowych: www.ppt.lap.pl

 

  • Ks. Sławomir Korus wikariusz naszej parafii, po trzech latach pracy, otrzymał dekret biskupa kierujący go z dniem 26 sierpnia do Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu. Dziękujemy za posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej placówce.

 

  • Dwaj nowi wikariusze obejmą posługę w naszej parafii od dnia 26 sierpnia. Są to: Ks. Marian Duda, wyświęcony w 2001 roku, pracujący dotychczas w Parafii Św. Antoniego w Krynicy oraz Ks. Rafał Budzik, wyświęcony w 2005 roku, pracujący dotychczas w Tylma-nowej.

 

  • Zachęcamy do codziennego wstępowania do naszego kościoła na krótką adorację Naj-świętszego Sakramentu. Nasza parafia posiada przywilej Wieczystej Adoracji. Codziennie od godz. 8.30 do 18.30 w bocznej kaplicy wystawiony jest Najświętszy Sakra-ment. Wielu ludzi przychodzi nawet na krótką chwilę i zatapia się w bardzo osobistej modlitwie. Człowiekowi potrzeba właśnie takiego miejsca gdzie wśród szumu miasta i codzienności można się na chwilę zatrzymać, wyciszyć i zastanowić nad sobą. Jest takie miejsce w naszym kościele, przyjdźcie i zobaczcie.

 

  • Śluby wieczyste złożą siostry profeski ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w najbliższą sobotę 22 sierpnia o godz. 12.00 w Kościele Ducha Świętego. Dzień wcześniej pierwsze śluby czasowe złożą siostry neoprofeski tegoż Zgromadzenia. Polecamy w modlitwach powołanie każdej siostry składającej śluby zakonne.

 

  • Msza św. przy Krzyżu u Państwa Miazgów na ul. Świętosława zostanie odprawiona w piątek 20 sierpnia o godz. 18.00.