• Poświęcenie pojazdów we wspomnienie św. Krzysztofa
  Patrona Kierowców będzie w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. W tym dniu będziemy szczególnie modlić się za kierujących wszelkimi pojazdami a także za ofiary nieszczęśliwych wypadków. Każdy kierowca otrzyma figurkę św. Krzysztofa oraz tekst modlitwy do odmawiania przed podróżą.
   
 • Ks. Andrzej Mirek dziękuje za dar serca
  jakim była zbiórka na wsparcie nowego proboszcza i powodzian w Woli Przemykowskiej. Ofiarność była ogromna i przekazano kwotę 10 tys. złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
   
 • Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.
  Można tego dokonać w kancelarii w godzinach otwarcia.
   
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie
  zapraszają młodzież do przybycia i zamieszkania przez kilka wakacyjnych dni w namiotowym „Miasteczku Modlitewnym” w dniach od 25.07 do 2.08. W tym czasie bedzie można kształtować swoją wiarę i postawy obywatelskie w oparciu o nauczanie jana Pawła II. Dyskusje, spotkanie w grupach, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, czuwania modlitewne, koncerty zespołów, zabawa przy ognisku oraz na zakończenie koncert Antoniny Krzysztoń – to wszystko przygotowują organizatorzy spotkania. Szczegóły na stronie internetowej www.tarnow.ksm.org.pl .

 • Ostrzegamy przed oszustem, który odwiedza samotne osoby.
  Podaje wiele informacji, z których wynika jakoby dobrze znał te osoby, powołuje się na inne osoby w tym na proboszcza i w dramatyczny sposób prosi o wsparcie dla ciężko chorego dziecka podając nawet dokładną kwotę pieniędzy np. 312 zł. W ten sposób wyłudza znaczne kwoty. Apelujemy do wszystkich o ostrożność i pod żadnym pozorem nie wpuszczamy obcych osób do mieszkania a jeżeli już musimy, czynimy to np. telefonicznie prosząc sąsiada by przyszedł i był obecny przy rozmowie. Żadnych pieniędzy obcym osobom nie przekazujmy! Oszust wykorzystuje nasze zaufanie i miłosierdzie.
   
 • XVIII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku przez Grodno do Wilna
  odbędzie się w dniach 16-25.08.2010 r. Szczegóły pod tel. 662652967 lub www.wilenska.bialystol.pl . 

 • Przypominamy, że Biuro ds. Starego Cmentarza
  jest czynne w III i IV wtorek miesiąca lipca czyli 20 i 27 .07.2010 – w godz. 16.00 – 18.00. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie wyrobili tzw. „karty grobu”.
   
 • Również w każdy wtorek o godz. 9.00 na Starym Cmentarzu
  można ustalić planowane remonty grobów. Koniecznie zabieramy ze sobą kartę grobu.
   
 • Podziękowanie dla wiernych Parafii Św. Jadwigi w Dębicy
  Składam serdeczne podziękowania za okazane serce i pomoc ofiarom ostatniej powodzi. Dzięki Państwa pomocy wiele rodzin, którym żywioł zabrał dobytek całego życia, otrzymało wsparcie i poczucie solidarności, że nie są pozostawieni samym sobie w tej wielkiej tragedii. Wasze wsparcie było dla nich bezcennym darem w najtrudniejszych chwilach. Jeszcze raz dziękuję i gratuluje wspaniałej obywatelskiej postawy, otwartości i wielkiego serca.

                          Z wyrazami szacunku
                      Pełniący Funkcję Burmistrza Dębicy
                          Mariusz Szewczyk