• W dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Patronki Parafii i Miasta Świętej Jadwigi Śląskiej.
  Msze Święte celebrowane będą o zwykłych porach czyli o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 14.00; 17.00; 19.00. Suma odpustowa o godz. 10.30 pod przewodnictwem Ks. dr hab. Ireneusza Stolarczyka profesora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich dębiczan w intencji naszego miasta. Nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00.
   
 • Miejskie obchody Dnia Patronki Dębicy św. Jadwigi Śląskiej
  odbędą się 21 października a rozpocznie je Uroczysta Msza Święta w Kościele pod wezwaniem św. Jadwigi o godz. 10.00. Po zakończeniu mszy nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych i gości przed Ratusz gdzie przy figurze Patronki odbędzie się okolicznościowe spotkanie. Zapraszamy mieszkańców do udziału w tej uroczystości. 

 • Katechizacja przedmałżeńska (tzw. kurs)
  rozpocznie się w najbliższą sobotę 25 października o godz. 17.00 w Domu Św. Jadwigi. Spotkania będą się odbywały w soboty i niedziele przez cały miesiąc listopad z wyjątkiem 1 i 2 listopada. Zapisy dokonywane są na pierwszym spotkaniu.
   
 • Rozpoczyna się Tydzień Misyjny
  poświęcony modlitwie i trosce o działalność misyjną Kościoła katolickiego. Nabożeństwa różańcowe ofiarujemy w tym tygodniu w intencji misjonarzy a szczególnie pochodzących z naszej diecezji. W poniedziałek i piątek różaniec poprowadzi młodzież naszej parafii. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby misji.
   
 • Spotkanie Duszpasterskiej Grupy Dzieci Niepełnosprawnych
  będzie w poniedziałek o godz. 15.30. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami. W programie – modlitwa i wspólna zabawa.
   
 • Uczniowie klas pierwszych gimnazjum
  przychodzą na obowiązkowe spotkanie liturgiczno-formacyjne w piątek, do Domu Św. Jadwigi, na godzinę 16.00. Zabieramy ze sobą różańce, indeksy i wypełnioną kartę zgłoszenia z dopisanym numerem telefonu do rodziców.
   
 • Poradnia Specjalistyczna Arka w Dębicy
  organizuje nową edycję zajęć warsztatowych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, których celem jest doskonalenie umiejętności wychowawczych dorosłych. Zajęcia są realizowane wg programu „Jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci chciały do nas mówić”. Podczas zajęć omawiane są propozycje oddziaływań służące budowie poprawnych relacji z dzieckiem, a także sposoby i metody reagowania na niepożądane zachowania dziecka. Zajęcia (cykl 11 spotkań) są współfinansowane z Funduszu Profilaktyki Urzędu Miasta w Dębicy. Warsztaty dla rodziców  będą realizowane, gdy zbierze się grupa zainteresowanych osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy i informacje na temat zajęć można uzyskać dzwoniąc pod numer tel.: 606 906 128.
   
 • Spotkanie członków Poradni Rodzinnej
  będzie w poniedziałek 20 października o godz. 19.00. Zapraszamy.
   
 •  „Na zdrowie”
  to hasło ogólnopolskiej akcji dotyczącej bezpłatnej rehabilitacji dla osób cierpiących na bóle szyi i barku, krzyża, lędźwi, drętwienie nóg i rak, rwę kulszową, żylaki i opuchlizny, cukrzycę i otyłość, bezsenność i nerwicę. Bliższe informacje i zapisy: Vitberg, Dębica ul. Konarskiego 10, tel. 515185213. 

 

Pomóż Gabrysi i innym !!!

to hasło akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku, która odbędzie się w Domu Kultury Mors w Dębicy w dniu 26 października w godz. 11.00 – 17.00. Dawcami szpiku mogą być osoby w wieku 18-55 lat. Cały wysiłek rejestracyjny polega na krótkim wywiadzie medycznym, wypełnieniu formularza oraz pobraniu 4 ml krwi. Zachęcamy do zgłoszeń, gdyż w ten sposób pomagamy innym a także być może i sobie, gdy zajdzie taka potrzeba.