• Dzisiaj w całej Polsce obchodzony jest „Dzień Papieski”
  Wspominamy nie tylko Świętego Jana Pawła II, ale także poddajemy refleksji i modlitwie posługę papieża w Kościele Katolickim. Wyrazem wdzięczności za posługę w Kościele Wielkiego Polaka jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspomagająca stypendiami zdolną lecz niezamożna młodzież. Fundusz stypendialny tworzony jest głównie z datków wiernych składanych właśnie w dzisiejszą niedzielę do specjalnych puszek. Za wszelkie ofiary na ten szlachetny cel, imieniem obdarowywanej młodzieży, składamy Bóg zapłać.
   
 • Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
  patronki parafii a także Miasta Dębica przypada w czwartek 16 października. W tym dniu Msze św. ku czci Patronki będą celebrowane o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00. Uroczystość odpustowa, zgodnie z tradycją, obchodzona będzie w niedzielę 19 października, suma odpustowa o godz. 10.30. Zapraszamy wszystkich dębiczan do uczczenia swojej Patronki.  
   
 •  „Dzieci Świętej Jadwigi”
  to hasło odpustowego spotkania dzieci podczas Eucharystii w niedzielę 19 października o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii do radosnego spotkania z Panem Jezusem w dniu imienin św. Jadwigi Śląskiej. Obok modlitwy będą też ciekawe niespodzianki.
   
 • Spotkania modlitewno – formacyjne: 
  Rycerstwo Niepokalanej – środa godz. 16.30;
  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – środa godz. 19.00;
  Towarzystwo Przyjaciół WSD – środa godz. 19.00.
   
 • Pamięć modlitewna o zmarłych
  jest głęboko zakorzeniona w naszej świadomości. Wyrazem tego są msze zamawiane w intencji zmarłych a także tzw. „wypominki” czyli coniedzielne wspominanie imion zmarłych i wspólnotowa modlitwa. Wzorem lat ubiegłych w kancelarii parafii przyjmowane wypominki roczne i listopadowe.
   
 • Nabożeństwo fatimskie
  połączone z nabożeństwem różańcowym będzie w poniedziałek o godz. 17.15. Zapraszamy do udziału w modlitwie tak bardzo polecanej przez Matkę Bożą dzieciom w Fatimie. 
   
 • Msza św. za przyczyną bł. Anieli Salawy
  w intencji chorych, cierpiących i bezrobotnych z naszej parafii będzie odprawiona 16 października to jest czwartek o godz 18:00 - z intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Po Mszy św. w kaplicy w Domu Św. Jadwigi będzie krótka modlitwa przy obrazie bł. Anieli, a następnie możliwość ucałowania Jej relikwii przez wszystkich chętnych. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św. i do wspólnej modlitwy.
   
 • Obowiązkowe spotkanie uczniów klas trzecich gimnazjum
  wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w czwartek o 18.00 w kościele. Zabieramy indeksy oraz uzupełnioną kartę zgłoszenia kandydata.
   
 • Uczniowie klas drugich gimnazjum,
  mieszkający na terenie naszej parafii, przychodzą na obowiązkowe spotkanie liturgiczno-formacyjne, przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Początek w Domu Św. Jadwigi w piątek o 16.00. Zabieramy ze sobą indeksy!
   
 • Katechizacja przedmałżeńska (tzw. kurs)
  rozpocznie się w sobotę 25 października o godz. 17.00. Szczegóły zostaną podane w najbliższa niedzielę. 
   
 • Zbiórka tzw. elektrośmieci
  (radia, telewizory, komputery, drukarki i wszelki sprzęt eletryczny AGD) przeprowadzona zostanie na rzecz organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zużyty sprzęt dostarczyć można w dniach od 13 do 17 października w godz. 7.30 – 14.00 na podwórko plebanii Parafii Św. Jadwigi w Dębicy. 


Czterdziestolecie swojej działalności obchodzi
Państwowa Szkoła Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy.

Z tej racji w Kościele św. Jadwigi w Dębicy w poniedziałek 13 października o godz. 14.30 zostanie odprawiona Uroczysta Msza święta dziękczynna z udziałem uczniów, nauczycieli szkoły a także patrona Pana Krzysztofa Pendereckiego.

Koncert „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II”
w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego PUELLE ORANTES
odbędzie się w sobotę 18 października o godz. 19.00
w Kościele św. Jadwigi w Dębicy.
Zapraszamy do wysłuchania tego koncertu wpisującego się w dzień św. Jadwigi Śląskiej, patronki dnia wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.